HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Videolar

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Harekete başlayın! İngilizcenizi geliştirmek için eğlenceli videolar sizi bekliyor!

Dil öğrenmek, futbol sahasının tribününde bir maçı izlemek gibi değildir. Bu -pek çok tezahüratta bulunsanız da- hareketsiz bir eylemdir. Oysa bir dili öğrenmek için harekete ihtiyacınız vardır. En iyi yöntemlerden biri de İngilizcenizi geliştirmek için çeşitli türlerdeki videoları izlemektir. Elbette, saatlerce İngilizce okumak ya da flashcard’larla çalışmak becerilerinizin gelişmesine yoğun katkı sağlayacaktır. Sadece ihtiyacınız olan derslere biraz daha heyecan katmak! Bunu da eğlenceli videolar ve faydalı egzersizlerle yapabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer İngilizce deneyimlerinizi azami düzeye çıkarmak istiyorsanız, basit İngilizce videolar yeterli değildir. Kendinize meydan okumanız ve seviyeyi bir parça daha yükseltmeniz gerekir. Ve bunu, bugünden itibaren aşağıdaki listeye bakarak yapabilirsiniz.

Gerçekten harekete geçmek için 5 önemli İngilizce kanalı

1.Anglo-Link

Skill: Grammar

Anglo-Link, her seviyedeki öğrencilere İngiliz dil bilgisi ve telaffuz eğitimi sunan, uzmanlaşmış bir İngiliz YouTube kanalıdır. Neredeyse bir milyon aboneye sahip olan Anglo-Link, popüler YouTube kanallarından biridir.

Kanaldaki ders ve alıştırmalardan bazıları şunları içerir:

 

2.FluentU

Skills: Listening, speaking, grammar, reading and vocabulary

İngilizcenizi videolarla geliştirmek ve bir parça daha kapsamlı ilerlemek -YouTube kanallarından biraz daha fazlası- istiyorsanız FluentU’yu deneyebilirsiniz. FluentU’da yayımlanan alıştırma/egzersiz videoları ve popüler kültür konularını içeren klipler, testler ve diğer aktiviteler tüm dil becerilerinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

 3.Rachel’s English

Skills: Speaking, listening and pronunciation

 Rachel’s English, İngilizce öğrencilerinin telaffuz ve konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış popüler bir YouTube kanalıdır. Tüm videolar Amerikan İngilizcesine odaklanır ve akıcılığı geliştirmeye ve doğal olarak İngilizce konuşmaya çalışan herkes için harika bir eğitim alanı sunar. Hemen şimdi aşağıdaki sayfaları tıklayabilir ve ilk dersinize başlayabilirsiniz.

English Conversation Exercise — Trip to Florida:

Pronunciation Exercise — Where I Live:

Is Rachel Stressed? — Imitation Exercise: 

eLearningWorkroom

Skills: Reading and speaking

eLearningWorkroom, gerçek bir öğretmen ile çalışmakta olduğunuzu hissettiren örnekler ve detaylı açıklamalarla,  geleneksel öğrenim deneyiminin keyfini çıkarmak isteyen öğrenciler için idealdir.

eLearningWorkroom, konuşma, dinleme ve okuma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olan geniş bir interaktif video ve alıştırma yelpazesine sahiptir. Bu da kanalı, iş, okul ya da TOEFL ve IELTS gibi standartlaştırılmış ESL testlerine hazırlanan tüm öğrenciler için tam bir eğitim platformu haline getirir.

Her video, size, IELTS testi hakkında bazı bilgiler verir ve sonra cevaplamanız için örnek sorular sunar. Bu kanalda yayınlanan bazı popüler egzersiz videoları şunları içerir:

Let’s Practice IELTS — Reading:

Let’s Practice IELTS — Speaking #1:

Let’s Practice IELTS — Speaking #2:

LearnEnglishESL

 

Skills: Listening and vocabulary

Biraz daha eğlenceli ve kolay bir şeyler mi arıyorsunuz? Öyleyse, LearnEnglishESL size uygun olabilir. Burada, İngilizce filmlerin kısa video kliplerini izlerken kelime ve dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Kanaldaki popüler videolardan bazıları şunlardır:

Study English Vocabulary in Movies — “Pride & Prejudice”:

Learn English Vocabulary with Movies — “Rear Window”:

Learn English Through Movies — “500 Days of Summer”:

Have a good time!

Scroll to Top