HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Videolar

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizce videolar ile dil öğrenmek

 

Dil öğrenmek bir gösteri sporu değildir. (Her ne kadar onun kadar zor olsa da!) Fakat bazı gösteri dallarından yararlanabilir ki bunların başında sinema gelmektedir. Sizlerin de bildiği gibi İngilizce alt yazılı ve orijinal dilinde film izlemek gerçekten de ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte bir yardımcı elemanımız daha var: İngilizce videolar! İngilizce ve diğer dillerin eğitimi için tasarlanan videolar, öğrenme rutininiz için mükemmel birer tamamlayıcıdır. Elbette ders kitaplarınızı çalışırken harcadığınız saatler, Flashcard’ları ezberlemek ya da okumak İngilizce becerilerinizi geliştirmek için kesinlikle gereklidir. İngilizce videolar ise tüm bu saydıklarımızdan bir adım daha öndedir. Çünkü videolar aynı zamanda eğlencelidir ve genellikle kendinizi ekrana o kadar kaptırırsınız ki, bunun İngilizce dersi olduğunu dahi unutursunuz. Üstelik sıkılırsanız YouTube’daki onlarca farklı İngilizce videodan bir diğerine geçebilirsiniz. (Ancak öğrenme deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, sadece İngilizce videoları izlemek yeterli değildir. Kendinize de meydan okumalı ve öğrendikçe pratik yapmalısınız.)

 

Aşağıdaki İngilizce video linkleri eğitimize büyük katkı sağlayacak düzeydedir. Linklere tıklayarak hemen her biri YouTube’da büyük takipçi kitlesine sahip bu önemli dersleri izleyebilir ve İngilizce Listening pratiğinizin yanı sıra gramer konularını da tekrar edebilirsiniz.

Anglo-Link

https://www.youtube.com/user/MinooAngloLink/about

Some of their more popular lessons and exercises include:

FluentU

https://www.fluentu.com/english/

Skills: Listening, speaking, grammar, reading and vocabulary

 

Rachel’s English

https://www.youtube.com/channel/UCvn_XCl_mgQmt3sD753zdJA

Skills: Speaking, listening and pronunciation

 

 

 

 

eLearningWorkroom

https://www.youtube.com/channel/

Skills: Reading and speaking

 

 

 

LearnEnglishESL

https://www.youtube.com/channel/

Skills: Listening and vocabulary

 

 

Scroll to Top