HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce reading dersleri

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

İngilizce eğitiminin başarıya ulaşması için birçok yol deneyebilir, farklı eğitim biçimlerine yoğunlaşabilir hatta yurt dışındaki kurslarla bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bunların hepsi, İngilizce eğitimi için ideal yöntemler olabilir. Şurası bir gerçek ki, İngilizce ya da yabancı dil eğitimi uzun ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir. Hiç kimse bir gecede İngilizce öğrenemez! Ancak geceler boyu çalışmalar, düzenli bir eğitim programı ve öğrenme isteği sizi amacınıza ulaştıracaktır. Bununla birlikte daha iyi ve köklü bir İngilizce eğitimi için çok bilinen bir “sır” daha var: İngilizce okumak! Evet, bu çok bilinen sır ya da diğer bir deyişle İngilizce reading dersleri, eğitim süreciniz boyunca en büyük destekçiniz olacaktır.

 

Ünlü yazarla İngilizce öğrenin

İngilizce okumak ve yazmak, eğitim sürecinizin ilerleyen bir aşamasında gerçekleşir. Fakat güzel bir haberimiz var: Eğer İngilizce okumak ve yazmaktan hoşlanıyorsanız -aslında iyi bir eğitim için bunları yapmanız gerekiyor- seviyenize uygun birçok İngilizce kısa öykü ya da roman bulmanız mümkün… İngilizce reading için farklı seviyelerde yayımlanan yüzlerce kitap arasından sevdiğiniz yazarların roman ya da öykülerini seçebilir ve ders programınıza dahil edebilirsiniz. İngilizce birebir ders programınızda ya da İngilizce kurs eğitiminizde kısa öyküleri öğretmeninizle birlikte okuyabilir böylece kelime hazinenizi büyük oranda artırabilirsiniz. İngilizce reading dersleri müthiş bir işleve sahiptir. Ünlü yazarlarla İngilizce öğrenme deneyimi sizi birkaç level ileriye taşıyacaktır.

 

İngilizce reading dersleri için bir diğer keyifli süreç ise, kitapçılarda geçirdiğiniz süredir. Eğer gerçek bir kitap kurduysanız sahaf dükkanlarında dolaşmak, ucuz olmasının yanı sıra değerli yazarların kitaplarına ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte İnternet üzerinde de birçok İngilizce kısa öyküye ulaşabilir, egzersizler yapabilir ve İngilizce yazma sürecinize başlayabilirsiniz.

 

Nobel Ödüllü yazarları okuyun

İngilizce reading dersleri, dünyanın en ünlü ve başarılı yazarlarını tanımanız için de büyük bir fırsattır. Bu yazarlardan biri olan, geçtiğimiz günlerde 88 yaşında hayatını kaybeden Toni Morrison’un başta “Beloved,” “Song of Solomon” ve diğer romanları size, edebiyatın ulaşabileceği en yüksek değerleri gösterecektir.

 

Morrison, ilk romanı “The Bluest Eye” yayımlandığında henüz 40’lı yaşlarındaydı. Sadece yirmi beş yıl içinde Nobel Edebiyat Ödülünü kazandı. Nobel Ödülü komitesi, onun yazarlığını, “dilin kendisini ya da bir dili özgürlüğüne kavuşturmak isteği” olarak değerlendirdi.  Romanlarında Amerika’nın geçmişini tartıştı; siyahların tarihi, köleliğin ve ırkçılığın bireyler üzerindeki etkilerine odaklandı.  1988 yılında Pulitzer Prize’ı kazanan “Beloved” isimli romanı, köle olarak doğmasını ve yaşamasını istemediği kız çocuğunun hayatına son veren bir annenin hikayesini anlatıyordu.  Dünyanın en önemli yazarları arasında yer alan Morrison, Barack Obama da dahil olmak üzere yüz binlerce hayrana sahipti. Yazar, Başkan Obama döneminde, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ödülü olan “The Presidential Medal of Freedom” ile onurlandırıldı. 1998 yılında  Associated Press’e yaptığı açıklamada, “Beni en çok etkileyen yazarlar, Afrika’da yazan romancılardı: Chinua Achebe’nin ‘Things Fall Apart’ isimli kitabı benim için büyük bir eğitimdi,” diyordu.

 

İngilizce reading dersleri ile gramer bilginizi geliştirmenin yanı sıra büyük yazarların kelimeleriyle yarattıkları büyülü edebiyat dünyasının sizi meslek ve eğitim kariyerinizde birkaç adım öne çıkaracağını unutmayın. Tıpkı Toni Morrison’un söylediği gibi:

 

“Nobody was going to take that and make it into something else. I felt representational. I felt American. I felt Ohioan. I felt blacker than ever. I felt more woman than ever. I felt all of that and put all of that together and went out and had a good time.”

 

Keyifli okumalar!

 

 

Scroll to Top