HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce özel dersi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir dil öğrendiğinizde hayatınızda neler değişir? Muhtemelen bugüne kadar böyle bir soruyla hiç karşılaşmadınız… Oysa İngilizce ya da diğer dilleri öğrenmeye henüz karar vermeyenler veya tereddütte kalanlar için oldukça önemli bir sorudur bu. Üstelik cevaplaması da o kadar zor değil! Öyleyse birkaç cevabı birlikte verelim… Yeni bir dil öğrendiğimizde hayatımızda ilk değişen özgüvenimizdir, çünkü artık İngilizce konuşabilir ve kariyerimizde hızla ilerlemek için harika fırsatları yakalayabiliriz. Doğrusu oldukça büyük bir adım! İkincisi ise hayata olan bakış açımızdaki değişiklik ve kişisel gelişimimize olan katkısıdır. Eğer İngilizceyi iyi bir şekilde konuşabiliyorsak, okuyup yazabiliriz de! Özellikle ilgi alanlarımıza, iş ya da mesleğimize dair pek çok bilgiye İngilizce olarak ulaşmak, okumak ve anlamak çok ciddi bir gelişim yaşamanıza yardımcı olacaktır. Cevapları çoğaltmak mümkün… Peki, İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra neler yapacaksınız? Eğer bu adımı sağlam bir şekilde atmak istiyorsanız İngilizce özel dersi tam size göre bir eğitim programı olacaktır.

 

İngilizcenizi özel ders ile geliştirin

İngilizce bilginizi geliştirmenin birçok yolu var. Özellikle de Online eğitimlerin oldukça revaçta olduğu günümüzde… Yine de yeni bir dil öğrenirken ilk adımları yüz yüze ya da diğer bir deyişle birebir İngilizce eğitimi ile atmak çok daha yararlıdır. İlk adımın ardından İngilizcenizi geliştirmek için pek çok Online kaynaktan yararlanabilirsiniz ki İngilizce özel dersi köklü bir temel oluşturmanızı sağlayacaktır. İngilizce özel dersi, ana dili İngilizce olan öğretmenlerin kılavuzluğunda birkaç beceriyi aynı anda kazanmanızı sağlar. Başlangıç seviyesindeki yoğun gramer egzersizlerinin yanı sıra konuşma, dinleme, okuma gibi İngilizcenin temel becerileri, İngilizce özel ders ile gelişmeye ve ilerlemeye başlar. Bu nedenle özel ders, diğer eğitim biçimlerine göre oldukça yararlı ve sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Orta ya da ileri düzeyde dahi olsanız İngilizcenizi özel ders ile geliştirebilir, hedef ve amaçlarınıza çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Bununla birlikte, İngilizce eğitimine henüz karar verenler ya da eğitimlerini yarım bırakanlar için de bir sorumuz var. Daha doğrusu bu sizlerin kendi kendine ve tabii etrafınızdaki insanlara sorup, araştırdığı bir soru: “Nasıl daha iyi İngilizce eğitimi alabilirim?” Bu soru da, en az diğer soru kadar önemlidir. İngilizce öğrenmeye karar verenlerin sıklıkla karşılaştıkları en temel sorun, nasıl ve nerede eğitim alacaklarıdır. Günümüzde binlerce kurs, yüzlerce Online kaynak olmasına rağmen doğru öğrenme biçimini bulmak, doğrusu pek de kolay değil! Bu zorluğu yaratan aslında kaynakların sayısının sonsuz olması… Bilgisayarın ya da akıllı telefonların arama motorlarına yazdığınız “How can I learn English better?” sorusunun belki de milyonlarca cevabı var! Peki, bu cevaplar arasında size uygun olanını nasıl bulacaksınız? İşte İngilizce öğrenmeyi güçleştiren asıl sorun da bu! Fakat umutsuzluğa kapılmayın… Bu sorunun cevabı hiç de düşündüğünüz kadar zor değil…

 

Eğer İngilizce eğitimi almaya ya da yarım kalan eğitiminizi sürdürmeye karar verdiyseniz, ilk yapmanız gereken okul, iş ya da meslek gelişimize uygun olduğunu düşündüğünüz eğitim biçimi ve kurumlarını işaretlemek ve bir liste oluşturmaktır. Bu listenin başına İngilizce özel dersi ekleyerek işe başlayabilirsiniz ki böylece birkaç adımı birden atmış olursunuz. (Çünkü İngilizce özel dersi programında ihtiyacınız olan tüm materyaller mevcuttur.) Ve tabii eğitim danışmanları ile uzun sohbetler yapabilir, size uygun ders biçimlerini belirleyebilirsiniz.

 

İngilizce eğitiminin bir bütün olduğunu unutmayın; sizin çabanız olmadan asla ilerleyemezsiniz. İngilizce özel dersi gelişimize büyük katkılar sunacaktır.

 

 

 

Scroll to Top