İngilizce öğrenmenin püf noktaları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce öğrenmenin püf noktaları birçok başlık altında toplanabilir, ancak bunlar arasında en önemlisi şüphesiz sürekli motive kalmak, çok çalışmak ve yeni bir dil öğrenirken yapılması gerekenleri yapmaktır. Dünya dilleri arasında en çok konuşulanlardan biri olan İngilizce, öğrenmesi çok da zor bir dil değildir. Bununla birlikte birçok kişi İngilizce öğrenmeye büyük bir istekle başlasa da, yeni bir dil öğrenmenin bazı zorluklarıyla karşılaştıkça vazgeçmektedir. Elbette yeni bir dili öğrenmek zaman ve çaba gerektirmektedir. Bu uzun süreçte İngilizce öğrenmenin püf noktaları üzerinde durulabilir ve pratiklere devam edilebilir. 

 

Öğrendiklerinizi uygulayın

Yeni bir yabancı dili ya da İngilizceyi öğrenirken püf noktalardan biri de kelime, cümle yapısı ve diğer bilgilerinizi uygulamaktır. Bu ilk başlarda çok kolay olmayabilir, ancak bu konuda İngilizce öğretmeninizden destek alabilir ve seviyenize uygun pratikler bulabilirsiniz. Dili, çevrenizde kullandığınız zaman öğrenmek çok daha kolaydır. Eğer böyle bir imkânınız yoksa İngilizce öğrenmenin püf noktaları için seviyenize uygun aramalar yapmalısınız ki bu da, çocuk kitapları gibi okuma alıştırmaları anlamına gelmektedir. İkinci püf nokta ise yine İngilizce çocuk eğitim videoları olacaktır. Çocukların algısı çok yüksek olmasına karşın İngilizce anlatımlar basit ve sık tekrarlara dayanır. İngilizce “tekrar” yöntemi sizin için de oldukça iyi bir öğrenme biçimi olacaktır.

 

Kısa vadeli hedefler belirleyin

İngilizce öğrenmenin püf noktaları arasında en iyi yöntemlerden biri de kısa vadeli hedefler belirlemektir. Bu, her gün on beş yeni kelimeyi ya da telefona nasıl cevap vereceğinizi öğrenmek veya bir adresi tarif etmek olabilir. Kısa vadeli hedeflerinizi başarıyla gerçekleştirmek motive olmanızı da sağlayacaktır.

 

Zamanınızı iyi kullanın

Yeni bir dili öğrenirken en kritik püf noktası “eğitim için harcanan zaman” ilkesidir. Bu ilkenin püf noktası, öğrenmek istediğiniz şey üzerine kuruludur. Bu da, İngilizce okumayı öğrenmek istiyorsanız, “çok okuyun” ya da konuşmayı istiyorsanız “çok konuşun” anlamına gelmektedir. Şurası bir gerçek ki, bir işi yapmak için ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar çok tecrübe ve beceri kazanırsınız. İş, özel hayat ve eğitiminiz arasında geçen günlük zamanınızı iyi planlamalısınız. Bu, elbette çok kolay olmayacaktır. Ancak İngilizce öğrenmenin püf noktaları bu zaman çizelgesinde gizlidir. İngilizce eğitiminiz için ne kadar çok zaman ayırırsanız, sonuca o kadar çabuk ulaşırsınız.

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI