HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Öğrenme

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

Dil eğitiminde en önemli hususlardan biri hatta en önemlisi olan İngilizce öğrenme, birçok farklı bileşenin bir araya gelmesiyle oluşur. Bunların başında İngilizce öğrenme biçimleri ve kişisel beceriler gelmektedir. İlköğretim çağından bu yana İngilizce dersleri almamıza rağmen bilgilerimizin eksik kalmasının bir nedeni de budur… İngilizce eğitimi ancak kişisel öğrenme biçimlerinin keşfedilmesi ve düzenli bir eğitim süreci ile mümkündür.

İngilizce öğrenme biçimleri nelerdir?
İngilizce öğrenme biçimi, tanım olarak çok yeni gibi düşünülse de aslında geçmişten bugüne uyguladığımız birçok pratiği içinde barındırmaktadır. Aslında bu tanıma hiç de uzak değiliz… Sinema, tiyatro, edebiyat hatta spor dahi ilgilendiğimiz hobi alanları içerisindedir. Tıpkı ilgi alanlarımız gibi… İşte İngilizce öğrenme biçimleri ya da diğer bir tanımla ile İngilizce öğrenme de bu şekilde ilerleyen bir süreçtir. Elbette İngilizce eğitiminde temel gramer kuralları çok önemlidir ve hepimizin bildiği gibi kurs süreci de bu sisteme göre ilerler. Ancak dil eğitiminde asıl öğrenme sadece gramer ile gerçekleşemez… İngilizce öğrenme çeşitli öğrenme biçimleri ile desteklendiğinde çok daha köklü ve iyi bir eğitim gerçekleşmiş olacaktır. Peki, bu durumda İngilizce öğrenme aşamasını nasıl ilerletebiliriz?
Ana dili İngilizce ile İngilizce öğrenme
Yeni bir dili öğrenmek şüphesiz ana dili ile çok daha hızlı olacaktır. Bu durumda yukarıdaki sorunun ilk cevabı, “Ana dili İngilizce ile öğrenme” olabilir. İngilizce öğrenme, ilk seviye eğitimiyle birlikte gramer kurallarının yanı sıra kelime ve telaffuz bilgisinin ilk adımlarının atıldığı süreçtir. Bu nedenle ilk adımda ana dili İngilizce olan öğretmenlerle eğitim çok önemlidir. Başlangıçtaki bilgilerin doğru bir şekilde öğrenilmesi, diğer seviyelerin çok daha başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.
İngilizce öğrenme, birtakım aktivitelerle de desteklenebilir ya da desteklenmelidir. Diğer bir deyişle, gramer bilgisini derste öğrendiğiniz şekilde bırakmak, İngilizcenizin gelişmesini pek de desteklemez. Gramer bilginizi geliştirmek ve öğrendiklerini uygulamak istiyorsanız eğer mutlaka konuşma pratikleri de yapmalısınız. İşte İngilizce öğrenme tanımının bir diğer karşılığı da budur. Konuşma pratikleri İngilizce öğrenme sürecinizi yoğun bir şekilde destekleyecektir. Bu örneği, okuma, yazma, dinleme, izleme gibi pratiklerle geliştirmemiz mümkündür. Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz İngilizce edebi eserler okuma, film izleme, müzik dinleme hatta spor haberlerini izlemek gibi.
İngilizce öğrenme süreci hakkında dilediğiniz zaman eğitim danışmanlarımızdan destek alabilir ve en kısa sürede derslerinize başlayabilirsiniz.
Scroll to Top