HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce öğrenme ve yararları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizce öğrenme ve yararları

Yabancı dil günümüz dünyasında çok önemli bir noktada bulunuyor. Küreselleşen dünyanın artan hacmiyle birlikte dünya küçülüyor ve otomatik olarak insanlar birbirlerine yakınlaşıyorlar. Bunun yanında gelişen teknolojiyle birlikte teknolojik bir dilin yaratılması, ortak ekonomiler, artan yurtdışı gezileri, birleşen şirketler ve dahası ortak bir dilin Dünya’ da hüküm sürdüğünü gösteriyor. Bu dil de hiç şüphesiz ki İngilizce! İngilizcenin böylesi büyük bir önem taşıyor olması İngilizce öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor.

Çocuklardan başlayarak ileri yaşlara kadar İngilizce öğrenme insan hayatında çok büyük önem taşıyor. Bugün markette bile yabancı biri gelip size İngilizce bir soru sorabiliyor. Eğer ilkokulda bir çocuğunuz varsa siz İngilizce bilmiyorsanız çocuğunuza derslerinde nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bir ebeveyn olarak bunun altında ezildiğinizi düşünebilirsiniz. Yıllar geçip de o çocuk üniversiteye başladığında bu sefer de dersleri İngilizce olacak ve öğrenmesi gereken temel dersler olsun mesleki dersleri olsun hep İngilizce olacak. Bu dersleri anlaması, sınavlarını geçmesi, okulundan mezun olabilmesi için yine önüne İngilizce’yi çok iyi bir biçimde biliyor olması gelecek. İş hayatında ise her mülakatında iyi derecede İngilizce konuşuyor, yazıyor olması zorunluluğu getirilerek bilenlerin daha ön plana gelmesi sağlanacak. Bilmeyenlerin ise hüsrana kapılıp gitmesine sebep olacak.

https://sdm.com.tr/ web sitemizden hüsrana kapılmadan İngilizce öğrenmenin nasıl olacağından, ne şekilleri bulunduğundan, özel ders ve grup derslerinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Scroll to Top