HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Kursu Maslak

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Writing için eğlenceli yöntemler!

 

İngilizce yazmak hiç de düşündüğünüz kadar zor değil… Kesinlikle! Üstelik İngilizce kursu adayları ya da İngilizce özel ders için oldukça yararlı ve eğlenceli bir pratik. Elbette şurası bir gerçek ki, basit cümleler yazabilmeniz için öncelikle temel gramer bilgisine sahip olmalısınız. Ancak bunu da çok fazla dert etmenize hiç gerek yok! (Unutmayın ki İngilizce öğrenmenin en temel şartı iyi bir motivasyon ve vazgeçmeme kararıdır.) İngilizce kursu ile basit ve kolay bir gramer başlangıcı yapabilir ve öğretmeninizle birlikte ilk İngilizce cümlelerinizi kurabilirsiniz. Bu önemli adımın ardından yapmanız gereken, kursa ve evdeki alıştırmalarınıza paralel ve düzenli olarak devam etmektir. İşte tam da bu noktada oldukça eğlenceli bir yöntemi deneyebilirsiniz: İllüstrasyonları ve fotoğrafları kullanmak!

Bunu önce İngilizce olarak tanımlayalım:

Use Illustrations or Photographs to Enhance Your Experience

Şimdi de bu deneyim için neler yapabileceğimize birlikte bakalım.

 

Kısa öykülerdeki resimler

Farklı seviyelerde hazırlanan short story kitaplarında çoğu zaman hikâyeler renkli ve eğlenceli illüstrasyonlarla birlikte sunulur.  Bu, bir yandan çocukların sıkılmasını önlediği gibi diğer yandan hikâyedeki konuyu görsel olarak da takip etmelerine yardımcı olur. Bu durum, aslında İngilizce öğrencileri için de geçerlidir. Henüz başlangıç seviyesinde olan İngilizce öğrencileri böylece basit cümleleri takip ederek çok daha iyi bir pratik yaparlar. Bununla birlikte İngilizceniz -başlangıç-orta ya da ileri- hangi seviyede olursa olsun, İngilizce kursu ile öğrendiğiniz gramer yapılarını, öykünün resimlerini anlatmak için de kullanabilirsiniz. (İşte İngilizcenizi kullanabileceğiniz harika bir yol!) Kitabınızı açın ve önce resimlere bakarak öykünün konusunu anlamaya çalışın! Resimlerde hangi figürler var ya da öykünün hangi bölümleri –ana karakterler, hayvanlar ya da bitkiler- resimlerle anlatıyor? Böylece resimler, öykünün konusu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır ki bu da, bilmediğiniz kelimelerle karşılaştığınızda onları tahmin etmek için şahane bir yöntemdir.

Öykünü resimlerini incelediğinize göre şimdi sırada writing alıştırması var! Öykünün ilk resmini açın ve bu resme -ve tabii kendine göre- bir başlık yazın. Bu bir cümle ya da bir kelime de olabilir. Eğer yazmakta zorlanıyorsanız bir parça hayal kurmayı deneyin. (Resimlerin de amacı budur. Öykünün çocukların hayalinde canlanmasını sağlamak! Siz de bundan kolayca yararlanabilirsiniz.) Cümlenizi ya da paragrafınızı yazdıktan sonra, öyküyü okuyun. Böylece yazdıklarınız ile öykünün arasındaki bağlantıyı kontrol edebilirsiniz. (Yine de yazmakta zorlanıyorsanız aşağıda birkaç önerimiz daha var.)

 

 İlginizi çeken temalardaki fotoğrafları ya da resimleri keşfedin!

İlginizi çeken temalarındaki öyküleri keşfetmek İngilizce özel ders için de şahane bir pratik olacaktır. Bu temalar, kısa öyküler ya da kısa romanlar gibi pek çok farklı türde olabilir. Örneğin hayalet ya da korku öykülerini sever misiniz? Bilim kurgu ya da fantastik karakterler! Romantizme ne dersiniz? Aslında dünyadaki yazarların birçoğu bizlerin okuma zevki için onlarca yıldır bıkmadan, usanmadan yazmaya devam ediyor. Neden bu şansımızı İngilizce pratikleri için kullanamayalım ki! Bununla birlikte birtakım hobilerinizi de İngilizce pratikleri için değerlendirebilirsiniz. Örneğin dünyanın en iyi aşçısının yazdığı bir yemek kitabını incelemek ve ilginç bir tarifi uygulamak, -eğer yemeği de pişirirseniz- şahane bir pratik olacaktır. (Bu kez illüstrayonlar yerine yemek fotoğraflarına bakarak İngilizce kursu için birkaç cümle yazabilirsiniz.)  Böylece İngilizce kursunuz için de harika bir egzersiz yapmış olursunuz. (Ve eğer hem İngilizce okumaya hem de pişirmeye kararlıysanız işte size şahane bir link: www.gimmesomeoven.com/baked-chicken-breast/)

İngilizce kursu Maslak ve Şişli’den kolayca ulaşabileceğiniz, bire bir dil eğitiminde lider SDM İngilizce Dil Okulu,  Mecidiyeköy Metrobüs ile Osmanbey Metro duraklarının arasında, Şişli Camii’nin hemen karşısında yer almaktadır. Mecidiyeköy’den Taksim yönüne giderken Cevahir AVM sol tarafta kalacak şekilde geçildiğinde, 500 m sonra sol tarafta, kolayca bulabileceğiniz bir konumdadır. İngilizce kursu İstanbul – Şişli merkezli dil okulu,  Taksim ve Mecidiyeköy tarafında metro, metrobüs ve otobüs ulaşımı ile şehrin her yerinden kolayca ulaşılabilir bir noktada İngilizce kursu eğitimlerine devam

Scroll to Top