HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Flashcard’ları kelime kelimesine hatırlamakta zorlanıyor musunuz?

Yoksa pes etmek üzere misiniz? Hayır, sakın bunu yapmayın! Belki de İngilizce kelimeleri öğrenmek için farklı bir desteğe ve yardıma ihtiyacınız var. Biraz renkli ve bir parça da eğlenceli bir yönteme ne dersiniz? Örneğin İngilizce kursu ya da İngilizce özel ders, pek çok yeni kelime öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bu arada -yaşınız kaç olursa olsun- yeniden sınıfın eğlenceli ortamında olmak öğrenme sürecinize de katkıda bulunacaktır.  Bununla birlikte kelime kartlarının önemi de yadsınamaz. Her yıl düzenlenen The World Memory Olympics’te, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce insan, daha fazla kelime ezberlediğini kanıtlamak için yarışıyor. Bu ilginç yarışmada, yeni kelimeleri ezberlemek için pek çok farklı yöntemler kullanılıyor. Fakat sizin yeni İngilizce kelimeler öğrenmek için dünyanın diğer ucuna gitmenize gerek yok! İngilizce kursu İstanbul içinde ya da Şişli’deki İngilizce dil okulunda derslerinize başlayabilirsiniz. Böylece İngilizce kelimelerin yanı sıra sistemli bir ders programıyla kısa sürede ilerleyebilir ve belki de -yarışmak için değil ama- gezmek için bir dünya turuna çıkabilirsiniz. Neden olmasın? Öyleyse İngilizce özel ders ya da İngilizce kursu için size yardımcı olacak kelime kartlarına yeniden göz atmakta fayda var.

“Flashcards”

Yıllar önce öğrendiğiniz ve pek de önemli olmayan bir kelimeyi ya da ismi (örneğin bir şarkının sözlerini) hatırlayabiliyorsunuz ama iki dakika önce Flashcard’ta okuduğunuz İngilizce kelimenin ne anlama geldiğini bir türlü hatırlamıyorsunuz. Oldukça can sıkıcı bir durum… İngilizce kelime dağarcığını artırmak isteyen birçok kişi Flashcard’ları kullanır. Ancak yeni kelimelerin hepsini bu şekilde hatırlamak kolay değildir. Peki, ama neden? Çünkü beynimiz rastgele dizilmiş ve birbiriyle bağlantısı az olan kelimeleri hatırlamakta zorlanır. Her ne kadar Flashcard’lar öğrendiğimiz kelimeleri hatırlamak için harika bir yöntem olsa da aslında yeni kelimeyi tam olarak öğrenmek için, cümle içinde görmek ve günlük konuşmalarınızda kullanmak zorundasınız. Böylece yeni kelime, bir cümle içinde anlam kazanacak ve unutulmamak üzere hafızanıza kayıt olacaktır.

Herhangi bir yeni İngilizce kelimenin ne anlama geldiğini hatırlamak için yapabileceğiniz birkaç şey daha var: Cümle içinde karşılaştığınız bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız eğer, ne demek olduğunu anlayıncaya kadar bütün bir cümleyi okumaya ve diğerlerini anlamaya çalışmalısınız. Örneğin “too complicated” kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız bile, cümleyi okuyarak anlamını bulabilirsiniz: “Complicated or complex, having many connected parts.” Belki bu cümleyi okurken, kelimenin anlamını tam olarak ortaya çıkmıyor, fakat diğerlerini çözerseniz eğer, onun “çok karmaşık” gibi bir ifadesi olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu şekilde kuracağınız bağlantılar, bilmediğiniz ya da anlamını unuttuğunuz kelimeleri hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Bazı durumlarda ise bir cümle, kelimenin ne anlama geldiğini bulmak için yeterli ipuçlarına sahip değildir. Birkaç kez okuduğunuz halde kelimeyi anlamadıysanız, bir sözlüğe bakabilir ya da İngilizce özel ders çalışmalarınızda öğretmeninize sorabilirsiniz.

Bire bir dil eğitiminde lider SDM İngilizce Dil Okulu,  Mecidiyeköy Metrobüs ile Osmanbey Metro duraklarının arasında, Şişli Camii’nin hemen karşısında yer almaktadır. Mecidiyeköy’den Taksim yönüne giderken Cevahir AVM sol tarafta kalacak şekilde geçildiğinde, 500 m sonra sol tarafta, kolayca bulabileceğiniz bir konumdadır. İngilizce kursu İstanbul – Şişli merkezli dil okulu,  Taksim ve Mecidiyeköy tarafında metro, metrobüs ve otobüs ulaşımı ile şehrin her noktasından kolayca ulaşılabilir bir noktada İngilizce kursu eğitimlerine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top