İngilizce Kursu Fiyat Farklılıkları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizcede eğitim hakkında birçok güzel deyim vardır. Bunlardan biri de “To learn the ropes” olarak söylenir ki, Türkçe anlamı aşağı yukarı, “İpleri kullanmayı öğren” olarak çevrilebilir. Deyimler, gerçek anlamından ayrı anlamı bulunan ve bir kavramı ya da durumu karşılayan sözcük gruplarıdır. Yukarıdaki deyimin bize söylemek istediği aslında şudur: Hayatını daha iyi yönetmek, başarılı ve mutlu olmak istiyorsan, ‘ipleri’ elinde tutmasını öğrenmelisin! Yani, hedefimiz iyi İngilizce öğrenmek ve kariyer yapmak ise, henüz yolun başındayken kontrolü elimize almalıyız. (Bu hayattaki diğer hedeflerimiz için de geçerli tabii…) Hedefimize yönelik iyi bir İngilizce kursu ve İngilizce kurs fiyat farklılıklarını göz önünde bulundurarak doğru ve isabetli bir tercih yapmak da elimizde! Unutmayalım ki hayatımıza tercihler yön veriyor. Öyleyse konumuza İngilizce deyimlerle devam edelim.

Cost an arm and a leg

Cümlede geçen kelimeler sizi şaşırtmasın… Yine bir İngilizce deyim ile karşı karşıyayız. Şu anlama geliyor; satın alınabilir her şey çok pahalıdır ya da ateş pahası, cep yakan diye düşünebiliriz ki aslında gelmek istediğimiz nokta da tam burası. Şöyle ki; İngilizce eğitimi almak -hayat şartları düşünüldüğünde- pahalıdır ama İngilizce eğitimini almamak -hayatınız boyunca- çok daha pahalıya mal olacaktır. Çünkü bilgi güçtür. Yüz yılımızda İngilizce konuşamıyor olmak, iş ve eğitim kariyeri açısından -rakipleriniz düşünüldüğünde- oldukça geride kalacağınız anlamına gelir ki, işte böyle bir bedelin herhangi bir para biriminde karşılığı yoktur.

Hit the books”

İşte İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra yapmanız gereken eylem! (Henüz İngilizce bilmediğinizi düşünerek yine biz çevirelim.) Bu İngilizce deyim, çok çalışmak anlamına geliyor. Çok çalışmak derken, öyle böyle değil! Tam olarak deli gibi çalışmaktan söz ediyoruz. İngilizce öğrenmek kolay ama karar vermek zordur. İngilizce öğrenmeye gerçekten karar verdiyseniz, artık yapmanız gereken çok ama çok çalışmaktır. Tabii seviyenize uygun bir İngilizce kurs başlangıcı da çok önemlidir. İngilizce gramer bilginiz henüz çok az olabilir ama bu sizi korkutmasın. Eğer doğru bir seviyeden başlarsanız, az da olsa bildikleriniz size ilham verecek ve cesurca yola devam etmenizi sağlayacaktadır.

Piece of cake”

Tamamen anlamının dışında bir İngilizce deyim daha! (Bir dili yoğunlaştıran ve keyifli hale getiren en önemli etkenlerden bir tanesi de deyimlerdir. İngilizcede de birçok deyim ya da benzeri kelime yapısı vardır ve tıpkı Türkçe gibi İngilizce de deyimlerin sıklıkla kullanıldığını bir dildir.) Bize içimizden ‘kekin bir parçası’ dedirten bu deyim aslında bir işin çok basit olduğu anlamına gelir. Deyim aşağı yukarı “çocuk oyuncağı” olarak çevrilebilir. “Bu iş çocuk oyuncağı kadar basit!” gibi… Konumuz İngilizce öğrenmek olduğuna göre, işte tam bu deyimi kullanma noktasındayız. İngilizce öğrenmek, sanıldığının aksine çok da zor değildir. İyi bir İngilizce kursu, doğru ders kitapları ve düzenli bir çalışma programı ile başlangıç seviyesini kısa sürede aşmak ve ilerlemek mümkündür.

Break a leg”

Size, yukarıdaki deyimi kullanıp bol şans dilemeden önce İngilizce hakkında birkaç öneride daha bulunmak istiyoruz. İngilizce emek, zaman ve çabanın yanı sıra ekonomik olarak da iyi hesaplar yapmanız gereken bir eğitim alanıdır. Bu kez Türkçe bir deyim kullanalım: “Evdeki hesap çarşıya uymaz…” İşte bu nedenle İngilizce kursu fiyat farklılıkları konusunda iyi araştırma yapmalı, bütçenizi ayarlarken ‘iyi eğitimden’ ödün vermeden doğru bir İngilizce kursu ile yola çıkmalısınız. Break a leg! (İyi şanslar!)

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI