HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce kursu ekşi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Uzun zamandır yarım kalan İngilizce eğitiminizi tamamlamaya artık iyice ikna oldunuz. Bu iş ve eğitim kariyeriniz için oldukça doğru ve önemli bir karardır. Ya da, İngilizcenin eksikliği hayatınızda o kadar çok kendini belli ediyor ki, bir an önce iyi bir kursa başlayarak, bu sorunu ortadan kaldırmayı düşünüyorsunuz. Belki de, ikinci bir dil eğitimi almak için kısa da olsa zamanınız var ve bu zamanı en iyi şekilde değerlendirip, yeni bir dil öğrenmeye hazırlanıyorsunuz. İşte tüm bunları aklınızdan geçirirken doğru ve iyi bir İngilizce ya da diğer dillerin eğitimini almak için nasıl bir araştırma yaparsınız? Şüphesiz bu sorunun tek bir yanıtı var: İnternet’ten araştırmak! Daha önce aynı kurumda eğitim almış arkadaş tavsiyelerinin de oldukça önemli olduğunun altını çizelim, elbette… Bununla birlikte Internet üzerinde yabancı dil kurslarını okuyup, incelerken altlanmaması gereken bir konu daha var: Yanlı ve olumsuz yorumlar! Bu makalede konumuzu işte bu tür yorumlar oluşturuyor.

 

Hangi yorum sizin gözleminizden daha doğru olabilir?

İşte asıl cevap verilmesi gereken soru budur.

Teknolojinin hayatımızda pek çok şeyi kolaylaştırdığı doğru hatta neredeyse hayatımızı yönettiği de! Bu noktada, hiç tanımadığınız, eğitim seviyesini bilmediğiniz -belki de bugüne kadar İngilizce kurslarına dahi hiç gitmeyen- birisinin herhangi popüler bir sitede yazdığı olumsuz bir yoruma ne kadar güvenebilirsiniz ki! Doğru olan size ait olan gözlemlerdir, okuduğunuz ‘karalama’ ya da ‘rakip’ tarzı yorumlar değil! (Özellikle oldukça popüler olan bazı Web sitelerinin yorumlarına asla güvenmemenizi öneririz.)

Dil eğitimi bir tür ekip çalışmasıdır: Siz ve öğretmeniniz eğer iyi bir ekip olursanız, eğitim süreci kısa ya da uzun vadede başarıyla sonuçlanacaktır.

Dil öğreniminde bir diğer önemli husus, sizin öğrenme biçimi ve yollarınızdır. Bu yöntemler size özeldir ve okuduğunuz olumsuz yorumları yazan kişilerin belki de eğitim biçimlerinden dahi haberi yoktur. İngilizce öğrenmek, kursa gidip, sınıftaki koltuğa oturmakla olmaz! Eğitiminize başladığınız günden itibaren asıl yük tamamen sizin sırtınızdadır, öğretmeninizin değil! Bu bilinçle eğitim kurumu araştırması yapmalı, gerçekten zamanınızı ayırıp, iyi bir öğrenci olacaksanız kursa başlamalısınız. Bunun tersi, kursun yetersizliği gibi düşünmenizi sağlamaya çalışmaktır. Bazı Web sitelerinin sayfalarında okuduklarınız gibi.

SDM Dil Okulunda eğitim

Yukarıda anlattıklarımızı daha somutlaştırmak için SDM Dil Okulu’nu örnek olarak alabiliriz. SDM, kurulduğu günden bu yana pek çok başarılı öğrenci yetiştiren, İngilizce başta olmak üzere diğer dillerde de etkili eğitimler veren, Türkiye’nin saygın ve önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Eğitim ve öğretim biçimi, diğer kurumlara göre bazı farklılıklar gösterir. “Birebir Eğitim” ile “kişiye özel eğitim biçimlerinin” öne çıktığı, tek kişilik sınıflarda, teknolojik imkânlar dâhilinde eğitim veren yabancı öğretmenler, öğrencilerinin çok daha başarılı olması ve seviyelerini yükseltmek için doğru eğitim yöntemleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Neden SDM Dil Okulu örneğini verdik? Başka bir okulu da aynı çerçevede düşünebilirsiniz ki her eğitim kurumunun kendine göre farklılıkları ve başarılı eğitim programları vardır. (Biz SDM Dil Okulu üzerinden örneğimizi sürdürelim.) Az önce de belirttiğimiz gibi İngilizce ya da diğer diller için bir okul araştırması yapıyorsunuz ve Internet’te karşınıza SDM çıkıyor ya da diğer bir okul… Fakat SDM’ye rastladığınız Web’te, İngilizce kursu ekşi diyelim, öylesine yorumlar var ki, bir anda aklınız karışıyor. (Bu da elbette ayrı bir sorun! Hiçbir resmi ya da bilimsel analiz yöntemlerine sahip olmayan ama bazı yorumlarla Internet’te popüler olmaya çalışan bu tür siteler, doğrusu pek de yararlı görünmüyor.) Yorumlar ister olumlu, isterse olumsuz olsun, aslında hiçbiri sağlıklı analizler değildir. Birçoğunu yazan kişiler gerçek dahi değildir! Üstelik belki de çok iyi bir eğitim almanızı sağlayacak kuruma -tamamen önyargı ya da kişisel nedenler yüzünden- ulaşmanızı engellerler. Bu yorumlara ne kadar güvenebilir ya da inanabilirsiniz ki! Aslında, hiç!

Eğer, en iyi dil okulu ya da İngilizce eğitim aramalarınızda karşınıza SDM Dil Okulu veya bir başka eğitim kurumu çıkıyorsa, elbette yorumları da okuyun… Ama sadece bununla kalmayın! Eğitim kurumunu arayarak ön bilgi edinin ve en kısa sürede okulu ziyaret ederek eğitim danışmanınızla görüşün. Bu arada dil eğitimi kararınızı da bir kez daha gözden geçirmiş ve değerlendirmiş olursunuz. Böylece ihtiyacınız olanın İngilizce kursu ekşi gibi yerlerde yer alan yorumlar olmadığını siz de fark edeceksiniz. İyi bir İngilizce eğitiminin başrolündeki kişinin aslında siz olduğunu asla unutmayın!

Scroll to Top