HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce konuşma kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Çağımızın iletişim dili olan İngilizce hayatımızın her alanında bizimle birlikte yaşayan bir dil… İngilizceyi diğer dillerden ayıran temel özelliği de bu olsa gerek! İngilizce ders kitaplarının ötesinde  hayatımızın her noktasında kendini var eden güncel bir konuşma dilidir. Bu özelliği İngilizcenin doğal yollarla hemen her yaştan insan tarafından kabul edilip, öğrenilmesini sağlıyor. Bir TV programında, herhangi bir belgeselde, oyun tabletlerinde; İngilizce şarkılarda ya da Podcast’lerde… Yeni bir dili öğrenmenin en kolay yöntemi de budur aslında; dili kullanarak öğrenmek! İngilizce konuşma kursu, dili kullanarak öğrenme yöntemleriyle kısa sürede aşama kaydetmenize yardımcı olacaktır.

 

İngilizceyi konuşarak öğrenin

Yeni bir dili öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biri de konuşma pratiklerine yoğunlaşmaktır. Bununla birlikte İngilizce öğrenimini çeşitli level’lara ayrılmıştır. İlk level, temel gramer bilgilerinin yanı sıra konuşma pratikleri için de ilk adımların atıldığı derslerdir. İngilizce konuşma kursu, temel gramer bilgilerinin güncellenmesi ile başlar ve sizi konuşma pratiklerine hazırlar. İlk cümleler oldukça basit olmasına karşın, gramerin temelini oluşturması açısından oldukça önemlidir ve sizi sonraki derslere ve gramer konularına hazırlar. İngilizce konuşma kursu, ana dili İngilizce olan öğretmenlerle dilin orijinal telaffuzunu daha iyi öğrenmenize yardımcı olur. İngilizce konuşma yeteneğinin en püf noktası doğru telaffuz şeklini öğrenebilmektir. Gramer bilginiz ne kadar iyi olursa olsun, İngilizceyi doğru telaffuz edemezseniz diyalog kurmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle İngilizce konuşma pratikleri son derece önemlidir. İngilizce konuşma kursu, bir yandan gramer bilgilerinizi geliştirirken diğer yandan telaffuz ve konuşma pratiğine de yoğun bir katkı sunacaktır.

 

İngilizce dinleme yeteneğinizi geliştirin

İngilizce öğrenmek için listening, reading, watching, writing ve speaking yeteneklerinin aynı anda gelişim göstermesi gerekmektedir. İngilizce konuşma kursu, bu yeteneklerinizi bir arada kullanmanızı sağlar. Bu neredeyse zorunlu bir gelişimdir çünkü ne sadece dinleyerek ne de sadece izleyerek İngilizcenizi dört dörtlük geliştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm yetenekleri eşit oranlarda çalışmalı ve konuşma pratiklerine ağırlık vererek ilerlemelisiniz. İngilizce dinleme yeteneği, söylenenleri anlamanızı ve cevap vererek hem anlama hem de konuşma yeteneğinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır. Reading ve writing ise İngilizce gramer bilginizi destekleyecek ve kelime hazinenizi çoğaltacaktır ki bu da İngilizce konuşma pratiğiniz için son derece önemlidir. Unutmayın ki ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar iyi kendinizi ifade edebilirsiniz. Bununla birlikte doğru gramer kullanımına da hakim olursunuz. Ancak şurası bir gerek ki,  başlangıçta küçük bir çocuk gibi yanlış cümleler kuracak ve hatalı telaffuzlar yapacaksınız. Bu oldukça doğaldır. Her dilin öğrenme sürecinde tıpkı bir bebek gibi emekleyebilir ve yanlışlar yapabilirsiniz. Aslında yanlışlarınız çoğaldıkça dili öğrenme süreciniz hızlanacak ve doğru cümlelere ulaşacaksınız.

 

İngilizce konuşma kursu, yoğun pratik dersleri ve size uygun ders programlarıyla dili öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır.

Scroll to Top