İngilizce Eğitim

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminde en kritik soru, “ne yapmak istediğiniz” üzerine kuruludur. Diğer bir deyişle İngilizce eğitim öncesinde kendinize şöyle bir soru sorabilirsiniz: “İngilizce eğitim ile kariyerimi nasıl geliştirebilirim?” İşte bu sorunun cevabı sizi, eğitim süreciniz açısından en doğru yere yönlendirecektir.

 

İngilizce eğitim, ancak verimli bir süreçte size yarar sağlayacak özel bir alandır. Bu da, eğitim almayı planladığınız kurumun önemini ortaya seriyor. Tabii sizin de bu eğitim projesine ortak olmanız şart! Şu andaki İngilizce bilginizle basit metinleri okuyabiliyor ya da anlayabiliyorsanız eğer, muhtemelen uzun zamandır İngilizce pratikleri yapıyorsunuz demektir ki bu harika bir durumdur. İngilizce eğitim için bir parça da olsa hazırlıklı olmak iyidir. Bununla birlikte ilköğretim çağından bu yana edindiğimiz az ya da çok İngilizce bilgisi mutlaka bize destek olacaktır. Bu ilk adım… İkinci büyük adım İngilizce eğitim sistemi ile atılacaktır.

 

İngilizce eğitim sistemi

İyi bir İngilizce eğitimi için ilk adımı atıp, sizin seviyenize uygun bir kursa başladınız ya da başlamayı planlıyoruz. Bu durumda hem eğitim hem de meslek kariyeriniz açısından iyi bir başlangıç yaptığınız kesin… Bununla birlikte İngilizce ya da diğer yabancı dil eğitim ve daha da çok öğrenimin bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bugünden yarına İngilizceyi öğrenmeniz pek mümkün değil… Önemli olan en iyi İngilizce eğitim sistemi ile yola çıkmak ve hiç duraksamadan derslerinize devam etmektir. Peki, iyi bir İngilizce eğitim sistemi nasıl olabilir? Biraz da bu soru üzerinde duralım.

 

Her şeyden önce ana dili faktörünün üzerinde durmak gerekiyor. Eğer iyi bir İngilizce eğitimi almak istiyorsanız üzerinde durmanız gereken ilk nokta budur. Yeni bir dili ancak ana dilini konuşan bir eğitmenden öğrenebilir ya da ilerleyebilirsiniz. Bu faktöre birçok şey dâhildir: Telaffuz, duyduğunu anlama, kelime bilgisi, ifadeler ve deyimler… Kısacası İngilizceyi iyi bir şekilde konuşmak için gerekli olan her şey! Biz bunların tümüne dil bilgisi diyoruz. Bu durumda İngilizce eğitim size, temel gramer bilgilerini de köklü bir şekilde kazandırmalıdır. İlk aylarda alacağınız iyi bir gramer eğitimi ile hızlı bir şekilde yolunuza devam edebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte seviyenize uygun ders programları, materyaller ve ev ödevleri de asla atlanmaması gereken hususlardır. İngilizce kursunda her şeyi öğretmenden beklemek pek doğru olmaz… Öğretmenin kılavuzluğunda siz de üzerinize düşeni yapmalı ve çok çalışmalısınız.

 

İyi bir İngilizce eğitim sistemi, Online materyallerden de yararlanmalı ve özellikle dinleme becerisinin gelişmesi için bu tür pratiklere ağırlık vermelidir. İngilizce derslerinizde ilginizi çeken alanlarda dinleme ve konuşma pratikleri yaparak bu tür becerilerinizin de hızla gelişmesini sağlayabilirsiniz.

 

Eğitim ya da meslek ihtiyaçlarınıza cevap verecek İngilizce eğitim için danışmanlarımızla istediğiniz her an görüşebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI