HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İlköğretim İngilizcesi kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitimi kaç yaşında başlamalıdır? Bu konuda yurt dışındaki eğitim kurumlarının üç, dört yaş itibariyle yabancı dil eğitimine başladıklarını gözlemliyoruz. İlköğretim çağının çocukların dil eğitimi açısından çok önemli olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Henüz ana dilini yeni yeni öğrenmeye başlayan bir çocuk, İngilizceyi de aynı öğrenme biçimleri ile kavramaya başlayabilir. Bu yaşlarda ana dilimizi öğrenme biçimi ağırlıklı olarak duyduklarımız üzerine kuruludur. Duymak, duyduğunu anlamak ve anladıklarını kelime ve cümlelerle ifade etmek, İngilizcenin en temel öğrenme becerileridir. İlköğretim İngilizcesi kursu bu yöntemleri en iyi şekilde kullanarak çocukların İngilizce öğrenmesine yoğun katkıda bulunmaktadır.

 

İlköğretim İngilizcesi

Anne ve babaların birçoğu çocuklarının İngilizce öğrenmesini ister. Diğer bir deyişle, çocuklarının İngilizce eğitimlerini küçük yaşlarda başlatmanın faydalı olacağını düşünürler. Bu oldukça yerinde bir karardır. Fakat en doğru eğitimin nasıl verileceği konusu, her zaman en zor aşama olarak karşımıza çıkar. Tıpkı yetişkinlerin İngilizce dil eğitimi gibi… Bununla birlikte çocukların İngilizceyi öğrenmesi için birkaç farklı yönteme ihtiyacımız olduğun kesin! Aslında en önemli şey, dil eğitimi konusunda hevesli olmanız ve çocuklarınıza cesaret vermenizdir. İkinci büyük adım ise ilköğretim İngilizcesi kursu hakkında iyi bir araştırma yapmaktır.

 

İlköğretim İngilizcesi kursu eğitimi

İlköğretim İngilizcesi kursu, her çocuğun ilgi ve algısına göre düzenlenen özel bir programdır. Bu kursu özel yapan, her şeyden önce çocuğun dili eğlenceli fakat köklü bir şekilde öğrenmesini sağlamaktır. İlk aşamalardan biri çocuğun oldukça kısa süren dikkatini öğrenme odağına yöneltmektir. Diğer bir deyişle çocuğun öğrenmeye hevesli olmasını sağlamak şarttır. İlköğretim İngilizcesi kursu ile çocuklar eğlenirken doğal bir şekilde öğrenirler. Aslında öğrenmenin, özellikle de dil eğitimin en iyi yöntemlerinden biri doğal yolları kullanmaktır. Örneğin şarkı söylemek gibi! Şarkılar, yeni kelimeler öğrenmek ve telaffuzu geliştirmek için gerçekten etkili bir yoldur. Aksiyonlu şarkılar, çocuklar henüz şarkı söyleyemeseler bile oyuna katılabildikleri için öğretici olacaktır. Şarkı sözlerindeki eylemler genellikle kelimelerin anlamını gösterir. İlköğretim İngilizcesi kursu, çocukların eğitim sürecini en verimli şekilde geçirmeleri için öğrenci-öğretmen diyalogunun yoğun olduğu bir süreci kapsar. Böylece, müzik, resim, öykü ya da çizgi kahramanlar, kısa ve eğlenceli ders videoları gibi materyallerle köklü bir öğrenme sağlanacaktır.

 

İngilizce öğretmeni, kurs boyunca hangi konuları öğreteceğine karar verirken, çocuğun ilgi alanlarını ve kişiliğini göz önünde bulundurur. Örneğin, sayılar, renkler, oyuncaklar, kıyafetler, hayvanlar ya da yiyecekler gibi konular basit kelime ve konuşma bilgisinin ilerlemesi için oldukça ilgi çekici olacaktır. İlköğretim İngilizcesi kursu, çeşitli konularda çok sayıda eğlenceli etkinlik derslerini kapsar.

 

Çocuğunuzun ‘English time’ diline alışması da önemlidir, bu nedenle siz de onların eğitimine destek verebilir ve her seferinde aynı ifadeleri kullanabilirsiniz. Örneğin, “It’s English time! Let’s sit down. Which song shall we start with today?” ya da “thank you!”, “Can I have …?”, “ Where is …?”, “Point to …”, “What colour is it?”, “ It’s …”, “I like …”, “I don’t like …” gibi kalıplarla konuşmak, çocuğunuzun İngilizce eğitimine katkı sağlayacaktır.

 

İngilizce eğitiminde en önemli şey dinlenmek, eğlenmek ve dersleri hem siz hem de çocuğunuz için eğlenceli bir deneyim haline getirmektir. İlköğretim İngilizcesi kursu hakkında eğitim danışmanlarımızı arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz devam ediyor.

 

 

Scroll to Top