HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Ielts özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizce dil yeterliliğini ölçmeyi amaçlayan Ielts; British Council, University of Cambridge English For Speakers of Other Languages ve International Development Programme of Australian Universities tarafından ortak çalışmalarla geliştirilmiş bir dil sınavıdır. Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda ve Amerika gibi ülkelerdeki şirketlerde ve üniversitelerde kabul gören Ielts, ülkemizde de pek çok kurum, şirket ve okul tarafından değerlendirilmektedir.

Yurt dışında ya da yurt içinde akademik eğitim almak, kariyerinize devam etmek ya da çalışmak isteyenlerin Ielts sınavına girmesi gerekmektedir. Sınav, Türkiye’de dahil olmak üzere 100’ün üzerinde ülkede uygulanmaktadır. İki bölüme ayrılan sınavda eğer akademik eğitim almayı planlıyorsanız IELTS Akademik (Academic modül), profesyonel iş alanı ya da göçmenlik gibi nedenlerden dolayı sınava girecekseniz IELTS Genel sınavını (General Training modülü) tercih etmeniz gerekmektedir. İçeriği dolayısıyla akademik ya da sosyal hayatınızda oldukça önemli bir role sahip olan sınava, en ideal çalışma yöntemlerinden biri olan ielts özel ders ile hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında lisans programına katılmak istiyorsanız IELTS akademik sınavından 5,5 ve 6,0;  yüksek lisans (master ve doktora) için ise 6,5-7,0 arasında puan almanız gerekmektedir. Göçmenlik ya da vize işlemleri için IELTS genel sınavında ise 6,0 puan almanız yeterli olacaktır. Bu skorlara ulaşmak ve Listening, Reading, Writing ile Speaking olmak üzere dört modülden oluşan Ielts sınavına hazırlanmak için ielts özel ders konusunda tecrübeli eğitim danışmanlarımız ve öğretmen kadromuz size yardımcı olacaktır.

Ielts özel ders

Sınav test soru tekniği ve içeriğine yoğunlaşan ielts özel ders, soru ve cevaplar başta olmak üzere zamanınızı en iyi şekilde kullanacağınız en ideal çalışma ortamını sunmaktadır. Bununla birlikte kurs süresince İngilizce okuma (Reading), yazma (Writing), konuşma (Speaking) ve dinleme (Listening) pratikleri yapacak, gramer ve kelime bilginizi geliştireceksiniz. İngilizce seviyeniz baz alınarak hazırlanan ielts özel ders programı, genel İngilizcenizin gelişmesine de yardımcı olacaktır. Kurs, İngilizce seviyenizdeki eksiklikleri ek derslerle gidererek, sınava çok daha iyi hazırlanmanızı sağlayacaktır. Eğitiminizin tamamlanmasının ardından Ielts sınavına İstanbul, Ankara ve İzmir’de girebilirsiniz.

Ielts özel dersin avantajları

Ielts özel ders, yurt dışı İngilizce eğitiminize katkı sunacağı gibi yabancı dil bilginizi artırmak ve uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmanızı da sağlar. Dünyanın en bilinen ve prestijli üniversitelerine kayıt yaptırabilir ya da Ielts sınavı skoru dil yeterliliğini kabul eden ülkelerden birine çalışma vizesi edinebilirsiniz. Bununla birlikte kişisel gelişiminizi artırarak profesyonel hayatınızda şansınızı çok daha yukarılara çekebilirsiniz. Ielts özel ders için deneme sınavı ile seviyenizi belirleyebilir ve Ielts hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Scroll to Top