HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Ielts kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Ielts, yurt dışında ya da yurt içinde akademik eğitim almak, kariyerinize devam etmek ya da çalışmak isteyenlerin için hazırlanan bir dil sınavıdır. İngilizce dil yeterliliğini ölçmeyi amaçlayan Ielts; British Council, University of Cambridge English For Speakers of Other Languages ve International Development Programme of Australian Universities tarafından ortak çalışmalarla geliştirilmiş dil sınavlarından biridir. Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda ve Amerika gibi ülkelerdeki şirketlerde ve üniversitelerde kabul gören Ielts, ülkemizde de pek çok kurum, şirket ve okul tarafından değerlendirilmeye alınıyor. Sınav, Türkiye’de dahil olmak üzere 100’ün üzerinde ülkede uygulanıyor ki bu da Ielts sınavına girmenizi kaçınılmaz kılıyor. İki bölüme ayrılan sınavda eğer akademik eğitim almayı planlıyorsanız IELTS Akademik (Academic modül), profesyonel iş alanı ya da göçmenlik gibi nedenlerden dolayı sınava girecekseniz, IELTS Genel sınavı (General Training modülü) tercih etmeniz gerekiyor. Türkiye’de Boğaziçi, Bilkent, Yeditepe gibi üniversitelerde eğitim almak ya da THY, Akbank veya Yapı Kredi ve benzeri kurumlarda çalışmak istiyorsanız sınav derecenizin istenilen değerlerde olması gerekiyor. İçeriği dolayısıyla akademik ya da sosyal hayatınızda oldukça önemli bir role sahip olan sınava, en ideal çalışma yöntemlerinden biri olan Ielts kursu İstanbul ile hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında lisans programına katılmak istiyorsanız IELTS akademik sınavından 5,5 ve 6,0;  yüksek lisans (master ve doktora) için ise 6,5-7,0 arasında puan almalısınız. Göçmenlik ya da vize işlemleri için IELTS Genel sınavında ise 6,0 puan almanız yeterli olacaktır. Bu skorlara ulaşmak ve Listening, Reading, Writing ile Speaking olmak üzere dört modülden oluşan Ielts sınavına hazırlanmak için Ielts kursu İstanbul deneyimli danışmanlarımız ve eğitim kadromuz size yardımcı olacaktır.

 

Ielts kursu

Sınavın içeriğine yoğunlaşan Ielts kursu İstanbul, soru ve cevap teknikleri konusu başta olmak üzere soru tipleri ve zamanınızı en iyi şekilde nasıl değerlendireceğinizi öğrenebileceğiniz en ideal çalışma ortamıdır. Bununla birlikte kurs süresince İngilizce okuma (Reading), yazma (Writing), konuşma (Speaking) ve dinleme (Listening) pratikleri yapacak, gramer ve kelime hazinenizi de geliştireceksiniz. Eğitim danışmanlarımız tarafından İngilizce seviyeniz baz alınarak hazırlanan Ielts kursu programı, genel İngilizcenizin de gelişmesine katkıda bulunacaktır. Kurs, İngilizce seviyenizdeki eksiklikleri ek derslerle gidererek, sınava çok daha iyi hazırlanmanızı sağlar. Eğitiminizin tamamlanmasının ardından Ielts sınavına İstanbul, Ankara ve İzmir’de girebilirsiniz. Sınava nasıl ve nerede gireceğiniz konusunda eğitim danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Ielts kursunun diğer avantajları

Ielts kursu İstanbul, yurt dışı İngilizce ya da diğer dillerdeki eğitiminize katkı sunacağı gibi yabancı dil bilginizi artırmak ve uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmanızı da sağlar. Dünyanın en bilinen ve prestijli üniversitelerinde okuma şansı elde edebilir ya da Ielts sınavı skoru dil yeterliliğini kabul eden ülkelerden birine çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bununla birikte özgeçmişinizi geliştirebilir ve profesyonel hayatınızda şansınızı çok daha yukarılara çekebilirsiniz. Ielts kursu İstanbul için deneme sınavı ile seviyenizi belirleyebilir ve eksik olan yönlerinizi tamamlamak ya da Ielts hakkında bilgi almak için eğitim danışmalarımız ile birebir iletişime geçebilirsiniz.

 

Scroll to Top