HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Hostes İngilizcesi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Konaklama ve turizm, dünyada en hızlı büyüyen endüstrilerden ikisidir. Sadece 2018’de, turizm endüstrisi dünya çapında 8,8 trilyon dolarlık gelir ve 319 milyonun üzerinde iş gücüne sahip oldu. Turizm sektörü, İngilizce bilen ve konaklama alanında deneyimli binlerce profesyonel insana ihtiyaç duyuyor. Bu da her yıl pek çok kişi için iş imkânının çoğalması anlamına geliyor.  Siz de bu mesleklerden birine sahip olmak ister misiniz? Örneğin hosteslik! Şüphesiz çoğunluk bu soruya ‘evet!’ cevabını verecektir. Eğer öyleyse, hepinizin iyi derece hostes İngilizcesi öğrenmeye ihtiyacı var demektir. 

 

İş ve eğitim kariyerinize şekil vermeden önce turizm sektörü hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmalısınız. Bu sektör, son derece hareketli ve yorucu olmasına karşın dünyayı köşe bucak gezdirecek bir mesleğe sahip olmanızı sağlayabilir. Seyahat etmek, hosteslik başta olmak üzere turizm sektörünün en önemli kısmıdır. Özellikle de uluslararası seyahatlerden hoşlanan insanlar için… Dünyanın her yerine gidebilir ve en iyi otellerde konaklayabilirsiniz. Tabii aynı durum iş alanı için de geçerli… Bu arada hostes İngilizcesi gibi önemli bir detayı da atlamamamız gerekiyor. Turizm sektöründe eğer tercihiniz hosteslik mesleği olacaksa mutlaka mesleki dili öğrenmeli ve en iyi şekilde kullanmalısınız. Uluslararası hosteslik ya da turizm alanındaki diğer iş kolları size dünya üzerinde büyük bir network sağlayacaktır. İngilizce uluslararası turizm alanı için harika bir dildir, çünkü dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Hostes İngilizcesi ve bu alandaki mesleki İngilizce üzerine yoğunlaşmak, kendi iş alanınızda çok daha fazla insanla iletişim kurmanıza ve iş kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacaktır. Turizm, birçok farklı iş dalına sahip büyük bir endüstridir. Bu sektörde çalışmaya başlarsanız, daha fazla bilgi edinmek, insanlarla tanışmak, işinizi değiştirmek, yeni yerlere seyahat etmek, yeni diller öğrenmek ve daha fazla para kazanmak için birçok fırsatınız olacaktır.

 

Mesleki İngilizce ile kariyerinizi geliştirin

 

Hosteslik ya da turizm alanında iş kariyerinize başlamak için pek çok seçeneğiniz var. Bu, her iş türünün farklı gereksinimlere sahip olacağı anlamına geliyor.  Bazı işler için lise veya kolej derecesi yeterlidir. Hosteslik ve diğerleri için ise profesyonel eğitime ihtiyacınız vardır. Örneğin, bir otel için şef olarak çalışmak istiyorsanız, aşçılık okulunda okuduğunuzu veya bir kurs sertifikası aldığınızı görmek isteyebilirler. Otel müdürü olarak çalışmak istiyorsanız, otel işletme veya işletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekebilir. Bu durum hosteslik mesleği için de geçerlidir.

 

Havacılık sektöründe çalışmayı seçen uçuş hostesleri ya da adaylarının ICAO ( Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu) şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu da, hostes İngilizcesi ve havacılık İngilizcesini en iyi şekilde bilmeniz anlamına gelmektedir. Dünyanın en güzel mesleklerinden biri olan uçuş hostesliği kariyerinizi kusursuz sürdürmek istiyorsanız siz de hostes İngilizcesi konusunda kendinizi geliştirmeleri ve meslekli İngilizce için ilk adımınızı atmalısınız. İngilizce seviyenizin belirlenmesinin ardından, kişiye özel hostes İngilizcesi kursu ya da uçuş (kabin memuru) ekibi İngilizcesi kariyeriniz için tüm gereksinimlerinizi karşılayacaktır.   

 

 

 

Scroll to Top