HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Fransızca Ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Fransızca öğrenmeyi mi karar verdiniz? Bu harika bir haber! Fransa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde konuşulan Fransızca, en romantik dil olarak da bilinmektedir. Doğrusu dünyanın en romantik dilini öğrenmek oldukça keyifli olmalı… Bununla birlikte akademik ve profesyonel alanda da Fransızca oldukça önemli bir dildir. Peki, Fransızcayı daha iyi konuşabilmek için neler yapmayı planlıyorsunuz? Diğer bir deyişle, Fransızca telaffuzu ilerletmek için hangi yöntemleri deniyorsunuz? Fransızca ders ile hedef dilinizi çok daha iyi öğrenebilir ve kısa sürede akıcı bir konuşmaya sahip olabilirsiniz.

 

Fransızca dil bilginizi geliştirin

Her şeyden önce Fransızca ders, dil bilginizi geliştirecektir ki bu, yeni bir dil eğitimi için en temel gereksinimdir. Yeni bir dil öğrenirken bir gereksinimiz daha vardır: Gerçekçi hedefler koymak! Fransızca ders, akademik ve profesyonel hedeflerinize bir adım daha yaklaşmanız için atacağınız büyük bir adımdır. Peki, gerçekçi hedefler koymak ne demektir? Dili, amaç ve hedefleriniz doğrultusunda kendi yetenekleriniz dâhilinde kullanabilmek diyebiliriz. Bu da, ana dili Fransızca olan birisi gibi konuşmanız gerekmediği anlamına geliyor. Elbette aksanınızı koruyabilir ve Fransızcanızı kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Bu noktada asıl önemli olan Fransızcanın ritmini yakalamaktır ki, işte Fransızca ders size en çok bu hususta yardımcı olacaktır. Ana dili Fransızca olan öğretmeninizle yapacağınız konuşma pratikleri, akıcı bir aksanınız olmasını sağlayacaktır.

 

Kendinizi izleyin ve dinleyin

Fransızca öğrenmeye başlamak için birkaç iyi yol vardır; bunlardan ilki Fransızca ders ile ilk adımı atmak ve düzenli olarak kursa devam etmektir. İkincisi ise Fransızca olarak kaydedilmiş olan ders videolarını ve diğer programları izlemek ve dinlemektir. Her ikisini, Fransızca ders ile rahatça yapabilirsiniz. Örneğin ders programınız içerisinde Fransızca videolara yer verebilirsiniz. Videolar arasında Fransızca bir hikâye seçin ve öğretmeniniz eşliğinde okumaya başlayın. Telaffuzda zorlandığınız kelimelerde öğretmeniniz yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, telaffuzu daha iyi öğrenebilmek için notlar da alabilirsiniz. Böylece sesli kelime tekrarları yapabilir ve akıcılığınızı ilerletebilirsiniz. Daha doğrusu size has aksanınızı böylece geliştirebilirsiniz. Her ne kadar ana dili gibi bir Fransızcaya ulaşmak zor olsa da, sıklıkla yapacağınız sesli okumalar ve telaffuz dersleri, dilinizin gelişmesine ve ilerlemesine neden olacaktır.

 

Bir yöntem daha var! Fransızca ders boyunca öğretmeninizle birlikte çalıştığınız kelime ve cümleleri telefonunuza yüksek sesle söyleyerek kaydedin. Daha sonra bu kaydı dinleyin… Böylece nerede hata yaptığınızı çok daha rahat bir şekilde fark edebilir ve öğretmeninizle birlikte tekrar pratikleri yapabilirsiniz. Fransızca ya da diğer yabancı dillerden birini en iyi şekilde öğrenmenin temel yolu bolca pratik yapmaktan geçmektedir. Konuşma, anlama, dinleme ve okuma pratikleri Fransızcanızın çok daha iyi bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır.

 

Fransız ders hakkında dilediğiniz zaman eğitim danışmanlarımızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top