HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Fransız dili kursları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Şurası bir gerçek ki, ne kadar çok yabancı dil bilirseniz o kadar çok iş imkânı elde edebilirsiniz. Bir diğer deyişle, mesleğiniz ne olursa olsun tek bir yabancı dil dahi bilmek, size birçok kapının açılmasını sağlayacaktır. Bu, elbette bilinen bir gerçek… Peki, siz kaç yabancı dil konuşuyorsunuz? Bir, iki, üç! İşte bu harika! Bununla birlikte cevabınız olumsuz da olabilir. Bu durumda hiç üzülmeyin çünkü yeni bir dil öğrenmek için hiç de geç kalmış sayılmazsınız. Unutmayın ki eğitim ve öğretim ömür boyu süren fevkalade bir süreçtir. Siz de bu sürece dahil olabilir ve Fransız dili kursları ile yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Hangi dili öğrenmeliyim?

 

Eğer  “Hangi dili öğrenmeliyim?” sorusunu kendinize sormaya başladıysanız, yolun yarısını aşmışsınız demektir. Yeni bir dil öğrenmeye karar vermek oldukça önemli bir adımdır ve bu adım sizi hedef dilinize hızla yaklaştıracaktır. Dünya dilleri arasında en çok konuşulanların hangileri olduğunu hepimiz biliyoruz: İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Çince, Fransızca, Arapça… Ve diğerleri… Bu sıralama tercih ettiğiniz meslek türüne göre değişiklik gösterse de bildiğiniz dil mutlaka işinize yarayacaktır. Örneğin bu dil neden Fransızca olmasın? Kim Paris’te çalışmak istemez ki? Fransız dili kursları sizi Paris hedefinize ulaştırmak için birebirdir. Bununla birlikte aşmanız gereken bir kurs süreci olduğunu da unutmayın!

 

Fransızcayı nasıl daha iyi öğrenebilirim?

 

Bu da oldukça önemli bir soru… Elbette bir dili öğrenmek için çeşitli metotları kullanmak ve çok çalışmak zorundasınız. Her eğitim dalında olduğu gibi yabancı dil eğitiminde de birçok metot vardır. Fakat her şeyden önemlisi sizin ihtiyaçlarınıza karşılık veren düzenli bir eğitim programına katılmanızdır. Eğer Fransızca öğrenmeye karar verdiyseniz mutlaka Fransızca dili kursları ile iletişime geçmeli, size uygun bir eğitim programına kayıt olmalısınız. Günümüzde onlarca On-line eğitim seçeneği olsa da mutlaka bir eğitmene ihtiyacınız vardır. Yabancı dil öğrenmek engelli bir yol gibidir. İlk birkaç düzlüğü geçtikten sonra karşınıza çıkan engeller ya da uçurumlar, motivasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir. Unutmayın ki ana dilinizden oldukça farklı bir dili öğrenmeye çalışıyorsunuz ve her şey ne yazık ki sadece gramer değil! Durakladığınız, durduğunuz ve ilerlemekten korktuğunuz hatta sıkıldığınız dönemlerde asıl ihtiyacınız olan gramerden çok bir öğretmendir. Fransızca öğretmeniniz bu engebeli yolları aşmanızı sağlayacaktır. Elbette yabancı dil eğitimi tek taraflı değildir. Fransız dili kursları ile dünyanın en romantik dilini öğrenirken, yeni bir kültürle de tanışacak ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacaksınız. Aslında Fransızcayı daha iyi öğrenmenin en kestirme yolu da budur; yaşam kültürlerini tanımak!

 

Fransız dili kursları, ana dili Fransızca olan öğretmenleri ve birebir eğitim metotlarıyla dilinizin hızla gelişmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top