HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Etkili pratik İngilizce

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

İngilizcenizi birçok farklı yöntemle geliştirebilirsiniz. İngilizce kursları, On-line eğitimler ya da birebir İngilizce konuşma pratikleri ve diğerleri… Şüphesiz bu metotların hepsi çok faydalıdır.  Bununla birlikte İngilizce eğitiminizden çok daha iyi bir şekilde yararlanmak için bazı küçük ipuçlarını değerlendirmek de çok önemlidir.  Eğitim ve iletişim biçiminizde küçük değişiklikler yapmak, dil maceranızda büyük farklılıklar yaratabilir. İngilizce dinleme ve okuduğunu anlama becerilerinizi geliştirmek için gerçekleştirebileceğiniz birçok günlük eylem var. Örneğin eğitim süreniz boyunca etkili pratik İngilizce oldukça yararlı bir yardımcı elemandır. İngilizce öğrenmek için ilk adımınız temel gramer bilgileri olabilir ancak etkili pratik İngilizce bu bilgileri çok daha iyi bir şekilde özümsemenizi sağlayacaktır.

 

İngilizcenizi geliştirmek için ipuçları

İngilizce geniş bir iletişim ağıdır çünkü dünyanın neresine giderseniz gidin bu dili konuşabileceğiniz birilerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte bu harika iletişim dilini öğrenmek biraz zorlu bir süreçtir. İngilizce dilini kullanmada karşılaşılan ilk zorluklardan biri de telaffuzdur. Diğer dillerden farklı olan İngilizce telaffuzu öğrenmek zor fakat kesinlikle gereklidir. İşte bu noktada size yardımcı olacak eleman etkili pratik İngilizce çalışmalarıdır. Peki, telaffuzunu nasıl geliştirebilirsiniz?

 

Etkili pratik İngilizce çalışmalarında telaffuzunu geliştirmek için İngilizce kelimeleri hecelere ayırabilirsiniz. İngilizce uzun kelimeler korkutucu olabilir ama onlara daha yakından bakarsanız hecelere ayrılabildiklerini görebilirsiniz. Örneğin:

 

Wholesome = whole + some

Antiestablishment = anti + establish + ment

Psychotherapy = psycho + therapy

 

İhtiyacınız olan tek şey heceleri ayrı ayrı telaffuz etmek ve ardından kelimeyi birleştirmektir. Aslında uzun kelimeyi nasıl telaffuz edeceğinizi zaten biliyorsunuz çünkü kelimenin hecelerini telaffuz edebiliyorsunuz! Böylece İngilizce kelimeleri telaffuz etme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz ki bu da etkili pratik İngilizce çalışmalarından biridir.

 

Bazı kelimeler telaffuz etmekte zorlanacağınız harf kombinasyonlarına sahiptir. Bu zorluğu aşmanızın yollarından biri de, harf kombinasyonlarının üzerinde ayrı ayrı çalışmaktır. Örneğin, “beautiful” kelimesini telaffuz etmek zordur çünkü birçok sesli harf bir aradadır: b-eau-t-i-f-u-l. 

Kelimenin ortasındaki / u / sesine odaklanmalı ve birçok kez pratik yapmalısınız.

 

Diğer bir etkili pratik İngilizce yöntemi zor kelimeleri sesli olarak söylemek ve sürekli tekrar etmektir. İngilizce kelimeleri doğru telaffuz etme olasılığını arttırmak için, onları birçok kez yüksek sesle söylemeniz gerekir. Birkaç kelime seçin ve bunları istediğiniz kadar yavaşça tekrarlayın. Kelimeleri yüksek sesle tekrarlamak bu sesleri duyma ve anlama pratiğiniz için de önemlidir.  İlk başta kelimeyi doğru telaffuz etmekte zorlanabilirsiniz fakat endişeye kapılmayın. Kısa sürede en zor İngilizce kelimelere bile alışacaksınız.

 

Etkili pratik İngilizce sadece telaffuzunuza yardımcı olmaz. İngilizce kurs programınızı düzenli bir şekilde takip eder ve pratiklerinizi aksatmadan yaparsanız okuma, duyduğunu anlama ve konuşma yeteneklerinizin gelişimi çok daha hızlı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top