HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

En yakın dil kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitimini olumlu etkileyen birçok faktör vardır. Şurası bir gerçek ki, İngilizce eğitiminizi programlı ve verimli bir şekilde sürdürmek için bazı kurallarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunların en başında elbette kaliteli bir kurs eğitimi gelmektedir. İngilizce seviyeniz hangi düzeyde olursa olsun, gramer kurallarını öğrenmek ve uygulamak bir eğitimcinin rehberliğinde çok daha hızlı ve yararlı olacaktır. Bu durumda İngilizce eğitiminize etki eden ilk faktörün kaliteli bir eğitim kurumu ya da İngilizce kursu olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte üzerinde durulmayan ama oldukça önemli olan bir detay daha var: En yakın dil kursu! Evinize, okulunuza ya da iş yerinize yakın bir kursta eğitim görmek, zamanı çok daha iyi kullanmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Dil başarısına etki eden faktörler

İngilizceyi ana dili gibi konuşmak mümkün müdür? Aslında bu sorunun çok net bir cevabı yok! Daha doğrusu kişiye göre değişen pek çok cevabı aynı anda vermek mümkün… Şöyle ki; eğer İngilizce eğitiminize küçük yaşta ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerle başladıysanız, evet büyük oranda istediğiniz seviyeye ulaşırsınız. Tabii küçük yaştan itibaren İngilizce eğitiminize devam ederek… Elbette en kestirme yollardan biri de yurt dışı İngilizce eğitimidir ki, bu da dilinizi ve şivenizi geliştirecektir. Peki, her ikisinin dışında başka imkanlar yok mu? Var! İyi ve kaliteli bir İngilizce eğitim kurumunda bir programa dahil olmak ve düzenli bir şekilde derslere devam edip, çok çalışmak… İşte bu noktada karşımıza en yakın dil kursu seçeneği de çıkıyor. En yakın dil kursu, zamanı iyi değerlendirmek, başarıyı artırmak için oldukça önemli bir faktördür. Böyle bir imkanınız varsa bunu değerlendirmenizi öneririz. İş ya da okul dönemlerinin yoğun olduğu zamanlarda en yakın dil kursu, eğitim programınızı daha düzenli takip etmenizi sağlayacaktır.

 

Düzenli ders programı etkisi

Dil başarısına etki eden faktörler listesinde ilk sıralarda düzenli ders programı etkisi vardır ki, bu durum neredeyse bütün ders başlıkları için geçerlidir. İyi ve kaliteli bir eğitim programı içerisinde yer alabilir ya da çok değerli öğretmenlerden dersler alabilirsiniz. Elbette her ikisi de İngilizce eğitiminde ilerlemeniz için baş aktörlerdir. Bununla birlikte İngilizce eğitimi asla tek taraflı bir ders sistemi değildir. İyi bir eğitim almak ve başarılı olmak için mutlaka derse katılımınız gerekmektedir. En yakın dil kursu ile zamanınızı iyi kullanabilir ve derse katılımınızı maksimum düzeye çıkartabilirsiniz. Böylece İngilizcedeki zorlukları hızla aşabilir ve dil eğitiminizin verimli geçmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki dil eğitimi uzun süreli bir çalışma programıdır. Üstelik bu eğitim neredeyse bütün zamanınıza yayılmak durumdadır. Okurken, izlerken, dinlerken hatta eğlenirken dahi, İngilizce dilini tercih etmek başarınıza olumlu yansıyacaktır. Öğrenciler düzenli ders programları çoğu zaman zorlansa da, bu İngilizce eğitiminde neredeyse olmazsa olmaz bir kuraldır. Tıpkı İngilizce gramer kuralları gibi!

 

Kaliteli bir İngilizce kursu ve doğru öğrenme biçimlerinin amaç ve hedeflerinize en kısa zamanda ulaşmanız için önemli faktörler olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

 

 

Scroll to Top