HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

En iyi Türkçe kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Sondan eklenmeli bir dil olan Türkçe, özne-nesne-yüklem şeklindeki cümle kuruluşlarına sahip, sekiz ünlü harfiyle zengin bir dildir. Türkçe; Kıbrıs, Irak, Balkanlar, Orta Asya ve Orta Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, ülkemizi çevreleyen geniş bir coğrafya içerisinde konuşulmaktadır. Bununla birlikte Romanya, Makedonya, Kosova ve Irak’ın tanınmış bölgesel dilidir. Bulgaristan’da ise bazı bölgelerde konuşulmaktadır. Türkçenin çevre bölgelerdeki etkin rolü, yabancılar için kullanılabilir bir dil olma özelliğini güçlendirmektedir. Latin harfleri ile yazılmasına rağmen farklı bir dil bilgisi yapısına sahip olan Türkçe için öğrenim biçimlerinden biri de en iyi Türkçe kursudur.

Ural – Altay dilleri ailesine mensup olan Türkçe, öğrenilmesi çok zor bir dil değildir. Bu gruptaki diller bazı ortak özelliklere sahiptir; hepsi yapı yönüyle ekmeli bir dildir. Ön ekleri (artikeller) yoktur. Kelime türetme ve çekim son eklerle yapılırken kökler değişmez. Sıfatlar isimlerden önce kullanılır. Soru eki vardır. Sayı bildiren kelimelerden sonra çokluk eki yer almaz. Türkçede gramatik bir cinsiyet yoktur.

Türkçenin ‘konuşma dili’ ve ‘yazı dili’ olmak üzere iki yönünden söz edilebilir. Konuşma dili, günlük hayatımızda kullandığımız, basit bir dildir. En iyi Türkçe kursu, temel gramer bilgilerinin yanı sıra günlük kullanımların üzerinde de durur ve dili en basit şekliyle kavramanıza yardımcı olur. Konuşma dilinde, gramer kurallarına pek dikkat etmeyiz. Türkçe ve diğer diller için iyi bir öğrenme alanı olan konuşma ya da sokak dili, iş, meslek ya da akademik kariyerimizde pek de kullanışlı olmayacaktır. Bu noktada ihtiyacımız olan yazı dilini en iyi şekilde öğrenmektir. Yazı dili aynı zamanda kitap, kültür ve edebi dildir. Konuşma dili çeşitli lehçelere ayrılmasına karşın yazı dili, okuma yazmada kullanılan ortak dil olma özelliğine sahiptir. Bir ülkede çeşitli konuşma dilleri ve ağızlar bulunduğu halde tek bir yazı dili vardır. Türkçenin yazı dili, diğer dillerde olduğu gibi ticari ya da akademik alanlarda da tercih edilir. Bu durumda Türkçeyi iyi konuşmanın yolu, yazı dilini öğrenmekten geçmektedir. En iyi Türkçe kursunun amaçlarından biri de konuşma diliyle yazı dilini birbirine yaklaştırmaktır. Türkçeyi iyi konuşsanız dahi, yazı dilinin özelliklerini ve kurallarını bilmeden doğru cümleler kuramazsınız. Uzman eğitmenlerimiz kısa sürede hedef dilinizi öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte İngilizce, Fransızca ya da Arapça ve diğer dillere sahip öğretenlerden eğitim almak, Türkçeyi öğrenmenizi hızlandıracaktır.

En iyi Türkçe kursu eğitimleriniz, teknolojik olarak tam donanımlı ve konforlu sınıflarda verilmektedir. SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, en iyi Türkçe kursu eğitiminiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top