HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

en iyi toefl kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Dinleme, okuma, yazma ve konuşma yetenek ve becerilerinize odaklanan Test of English as a Foreign Language, ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik düzeyde İngilizce anlama ve kullanma seviyelerini ölçen bir sınavdır. Online olarak gerçekleştirile sınav, yüz altmış beşten fazla ülkede geçerlidir.  TOEFL Sınavı, merkezi ABD’de bulunan ETS kuruluşu tarafından düzenlenmekte ve 9000’den fazla yetkili sınav merkezinde yapılmaktadır.

Türkiye’deki üniversiteler de dahil olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen aday öğrencilerin İngilizce dil yeterliliği için TOEFL belgesini almaları gerekiyor. Toefl sınavı aynı zamanda öğrencilerin, eğitim dili İngilizce olan bölümlerde (İngilizce İşletme veya Hukuk gibi) hazırlık sınıfını atlamalarını ve bölüme doğrudan geçiş yapmalarını sağlıyor. Ülkemizdeki ve yurt dışındaki birçok kurum, TOEFL puanı ile iş başvurularını kabul ediyor. Bu tür kurumlarda ve üniversitelerde TOEFL puanları, başvurulacak pozisyona göre değişiklik gösterebiliyor.

Toefl sınavında başarılı olabilmek ve İngilizceyi akademik düzeyde kullanabilmek için yeterli seviyeye ulaşmak düzenli bir çalışma programını beraberinde getiriyor. Bu nedenle İngilizce eğitimi için en iyi toefl kursu ilk tercihiniz arasında yer almalıdır. Okulumuzun en iyi Toefl kursu programı, Toefl test bilgilerinize uygun olarak ölçülür, programınız ihtiyacınız doğrultusunda hazırlanır. Eğer İngilizceniz yeterli seviyede değilse, Toefl kursu programında ilk etapta writing, reading, listening, speaking becerilerinizin geliştirilmesi üzerinde durulur. Toefl Sınavı eğitimlerinde uzman ve deneyimli öğretmenler tarafından sürdürülen en iyi toefl kursu, hedefinize varmanız için en hızlı eğitim yöntemlerinden biridir. Eğitim süreciniz boyunca danışman ve öğretmenlerimiz sizlere destek olacak ve eksiksiz bir sınav hazırlığı dönemi geçirmenizi sağlayacaklardır.

TOEFL sınavı okuma, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört bölümden oluşur.

Okuma bölümü:

60-80 dakika sürer ve 36-56 arası sorudan oluşur. Üç veya dört adet akademik metin okunup, sorular cevaplanır.

Dinleme bölümü:

60-90 dakika sürer ve 34-51 arası sorudan oluşur. Konuşmalar, sınıf tartışmaları dinlenir ve sorular cevaplanır.

Konuşma bölümü:

20 dakika sürer ve 6 yönergeden oluşur. Belirli bir konu üzerine okuma ve dinleme yapılır.

Yazma bölümü:

50 dakika sürer ve 2 yönergeden oluşur. Okuma ve dinleme yönergelerine göre metinler yazılır.

 

TOEFL sınavı planlı ve disiplinli bir çalışma gerektirir. Doğru bir eğitim kurumunda alacağınız eğitim ile meslek ve akademik kariyerinizde ilerleme sağlamanız yine sizin elinizdedir.   En iyi toefl kursu için iletişim formunu doldurabilir ya da direkt olarak danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top