en iyi toefl kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İş, meslek ve akademik kariyeriniz için önemli sınavlardan biri de TOEFL’dır. İngilizce anlama ve üniversitede bu dili kullanma bilginizi ölçen sınav, okuma, dinleme, konuşma ve yazma yeteneklerinizi değerlendirerek seviyenizi belirler. Aslında yurt içi ve yurt dışında geçerli olan pek çok yabancı dil sınavları vardır ancak diğerleriyle karşılaştırıldığında TOEFL sınavı, bazı avantajlara sahiptir. Öğrenciler, Amerika, Fransa ve Kanada’daki üniversitelere daha çok TOEFL puanı sonuçlarını göndermektedir. Sınav, öğrenciler arasında popüler olduğu gibi yurt dışında lisansüstü programlara sahip üniversiteler tarafından da en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Bunun temel nedeni sınavın, akademik olarak ihtiyacınız olan tüm İngilizce yeteneklerinizi tamamlamaya yönelik olmasıdır. TOEFL sınavına çalışmak, üniversitede yabancı dil olarak çok daha donanımlı olmanıza yardımcı olacaktır. Bu da sınavın eğitim hayatınızdaki  önemini göstermektedir. Bu durumda en iyi toefl kursu İstanbul ile sınava hazırlanmanız başarınıza büyük bir katkı sağlayacaktır.

Dünyada otuz beş milyondan fazla kişi, TOEFL sınavına girmekte, İngilizce dil yeterliliğini göstererek, meslek ya da akademik kariyerini sürdürmektedir. Sınava girenlerin İngilizce beceri seviyesi, orta ile ileri arasında değişmektedir.

 

Sınava kimler katılabilir?

Kariyerinizde son derece önemli olan TOEFL sınavına en iyi toefl kursu İstanbul ile çok daha kapsamlı hazırlanabilir ve hayalinizdeki üniversitede eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Peki, bu sınava kimler hazırlanabilir?

Yurt dışında ya da yurt içinde yüksek öğrenim kurumlarında eğitim almak isteyenler; İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ya da edilmeyip tekrar hazırlananlar; vize başvurusu yapan öğrenciler, burs ve sertifika adayı olanlar, TOEFL sınavı için programlı bir kurs süreci ile sınava hazırlanmalıdır. TOEFL sınavı yılda elliden fazla tarihte ve yerde yapılmaktadır. Bu sınava pek çok kez girebilirsiniz. Fakat ilk sınava girdiğiniz tarih ile sonra tarih arasında en az 12 gün olmalıdır. Sınav puanlaması dört beceri alanının -Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma- yanı sıra bir de toplam puan olarak verilir:

 

Okuma 0–30

Dinleme 0–30

Konuşma 0–30

Yazma 0–30

Toplam Puan 0–120

Toplam puan 4 beceri puanının toplamıdır.

 

Sınava en iyi toefl kursu İstanbul ile hazırlanın

TOEFL sınavı, yurt içi ve yurt dışında en iyi üniversitelerde eğitim almanızı sağlamasının yanı sıra yabancı dil bilginizi de geliştirerek bir yandan genel kültürünüze diğer yandan yeni iş olanakları için dilinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Doğru bir eğitim kurumunda alacağınız en iyi toefl kursu İstanbul eğitimi ile meslek ve akademik kariyerinizde hızla ilerleme sağlayabilirsiniz. Çok dilli ve alanlarında uzman eğitimcilerimiz ve danışmanlarımız, kurs süreci boyunca her zaman yanınızda olacak ve sınava en iyi şekilde hazırlanmanız için destek vereceklerdir.

 

Scroll to Top
Scroll to Top