HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

En iyi İngilizce kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İstanbul’da En İyi İngilizce Kursu

Meslek ya da eğitim kariyerinizde iş veya okul arkadaşlarınızdan bir adım önde olmak ister misiniz? Her ne kadar birbirinize rakip olmanızdan söz etmek istemesek de ne yazık ki iş hayatı çoğu zaman bunu gerektiriyor. Bu durumda, az önceki sorumuza “Evet!” diyorsanız, yapmanız gereken ilk iş, en iyi İngilizce kursu ile iletişime geçmektir. Ancak bu şekilde çağa ayak uydurabilir, bir hatta iki dil ile iş hayatınızda emin ve başarılı adımlarla yürüyebilirsiniz.  Üstelik bir dilin gerçek ustalığı, büyük bir kelime dağarcığının yanı sıra, etkili ve verimli iletişimler kurmaktan geçiyor. (Sizi iş kariyerinizin üst noktalarına taşıyacak altın anahtar da budur işte!) Bununla birlikte İngilizce eğitiminden önce hangi seviyede olduğunuzu öğrenmek büyük önem taşıyor. Bu nedenle en iyi İngilizce kursu İstanbul araştırmasına başlamadan önce aşağıdaki sorulara birlikte göz atalım:

 

1.Basit bir İngilizce cümlede gramer kurallarını doğru olarak uygulayabiliyor musunuz?

2.Fiil, zarf, edat ya da yüklem gibi dil bilgisi terimlerinin İngilizce karşılıklarını biliyor ve konuşurken ya da yazarken kullanabiliyor musunuz?

3.Sıradan bir konu ya da bir iş meselesi hakkında on beş dakika kesintisiniz İngilizce konuşabiliyor musunuz?

4.Karşınızdakinin İngilizce konuşurken yaptığı hataları bulabiliyor musunuz?

5.Bir fikri kolay bir şekilde ifade ediyor ama ayrıntılarda zorlanıyor musunuz?

6.Etrafınızda İngilizce konuşan birisi olduğunda onu az ya da çok anlayabiliyor musunuz?

7.Patronunuzla İngilizce konuşmaktan korkuyor musunuz?

 

Bu resmi bir yeterlilik testi olmasa da, bu soruların en az üçüne “evet” cevabını verdiyseniz, muhtemelen “Intermediate” seviyesine doğru yol almaya başlamışsınız demektir.

 

Bu arada çok önemli bir noktayı atlamamak gerekiyor: Motivasyon. (Aslında İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun tüm eğitiminiz boyunca en temel ihtiyaçlarınızdan biri de motivayon olacaktır.) İyi bir motivasyona sahipseniz eğer, sizin için en iyi İngilizce kursunu bulmak çok daha kolaylaşacaktır. Çünkü çoğu zaman, çalışmaya devam etmek için yeterli motivasyonu toplamak zordur. Bu yüzden, eğer eğitiminizin bir aşamasında yavaşlarsanız, İngilizceye hâkim olmanın tüm harika faydalarını hatırlamak için kendinizi zorlayın. İşte onlardan beşi:

 

  • Eğer İngilizce biliyorsanız işyerinde çok daha fazla ciddiye alınacaksınız.
  • Belirli kelimeleri / ifadeleri anlamada daha az zorlanacaksınız.
  • Sunum veya konferans görüşmesi yapmak için kendinize çok daha fazla güven duyacaksınız.
  • Profesyonel çevrenizi genişletebileceksiniz.

 

Bir diğer önemli konu ise size göre ya da size uygun en iyi İngilizce kursunun hangisi olduğudur. Bu konuda İngilizce seviyenizi, hedef ve amaçlarınızı, eğitim durumunuzu, mesleki İngilizce bilginizi, çalışma zamanınızı, hobilerinizi ve tabii bu eğitime ayıracağınız zamanınızı çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Tüm bunlar İngilizce eğitim kalitenize direkt etki ettiği gibi en iyi İngilizce kursu bulmanıza da yardımcı olacaktır. Aslında her şey size bağlıdır: İstemek, çaba sarf etmek ve azla vazgeçmemek! Öyleyse aşağıdaki linklerden bir parça ilham alalım…

İngilizce öğrencileri için 14 olağanüstü yardımcı kaynak

Aşağıda çeşitli web siteleri ve podcast’lerin linkleri yer alıyor. En iyi İngilizce kursu İstanbul arayışlarınıza devam ederken, bu linklere de göz atabilirsiniz. Bu hem motivasyonunuzu artıracak hem de harika bir İngilizce egzersiz deneyimi olacaktır. (Böylece kurs öncesinde seviyenizi de çok daha rahat ölçmüş olursunuz.)

Websites:

Business English

Speakspeak

FluentU

EnglishExercises.org

TalkEnglish.com

BusinessEnglishSite.com

Udemy

MacMillan

 

Podcasts:

Business English Pod

Down to Business English

BBC Business Daily

Macmillan Business

EnglishForMyJob.com

Onestopenglish

Scroll to Top