HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Dil Öğrenimimizi Nasıl Hızlandırırız ?

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Dil Öğrenimimizi Nasıl Hızlandırırız ?

Yabancı dil öğrenmek sizin içinde içinden çıkılmaz bir durumda mı? Ve bu dili öğrenmek için zamanınız kısıtlıysa da ? Gelin hepberaber hızlı dil öğrenmenin yollarına birlikte bakalım ..

Hızlı Dil Öğrenme Metodları

Belli bir hedefiniz veya bir iş hayaliniz var. Bunun da yurtdışında olduğunu varsayalım. Bu yüzden dil bilmeniz gerekiyor. Ve zamanınız da fazla yok.

Peki Şimdi Napıcaz  ?

Belki inanmayacaksınız ama dil uzmanlarına göre, birkaç hafta içinde bir dilde basit iletişim kurmayı, birkaç ayda ise o dili ayrıntılı bir şekilde öğrenmeyi başarabilirsiniz. Öğrendiğiniz dilde ansiklopediler,edebiyat eserlerini okuyup anlayacak kadar öğrenmek daha uzun bir zaman gerektirir tabi ki. Fakat ister diplomatik serviste olsun ister bilgisayar programcılığında, kendi ihtiyaçlarınıza uygun kelime ve deyimleri ya da teknik dili hızlı yoldan öğrenmeniz mümkündür. e iş gereği sık sık seyahat etmek zorunda olmak bireyler için,günlük konuşma yürütecek şekilde birkaç dili öğrenmeyi de zorunlu hale getirebilir. Örnek vermek gerekirse “Benny Lewis adlı bir mühendis sık sık iş seyahatinden dolayı İspanyolca, Fransızca ve Almancanın yanı sıra Çince de dahil yedi dili akıcı bir şekilde konuşur hale gelmiştir.” gibi 🙂

Önceliğiniz Nedir? İlk Onu Doğru Şekilde Belirlemelisiniz..

Lewis, ana dili olan İngilizceden sonra öğrendiği ilk yabancı dil olan İspanyolcayı bir yıldan faza sürede öğrenmiş, ama sonrakiler çok daha hızlı olmuştur. İse bunun sırrını şöyle açıklıyor:Dil öğrenirken önceliği işine yarayacak türden konuşmalara ve kendisine sorulabilecek soruları yanıtlamaya vermesiyle yeni diller öğrendikçe de teknik tercüme yapar hale bile gelmiş.

Bu birinci aşamada, en çok kullanılan kelime, deyim ya da kalıpları içeren kitaplar ve internet üzerinden dersler yararlı olabilir. Böylece o dilden basit konuşmaları yürütecek kelime ve cümle kalıplarıyla donanmış olursunuz.

Kendinize Güvenmelisiniz !

Özgüven eksikliği başlangıçta önünüze çıkabilecek en büyük bariyerdir. Ama o dili öğrenmeye başlayıp konuştukça,daha iyi hale geldiğinizi görüyorsunuz ve bu da kendinize güveninizi artırıyor.

Ağzınızı Açmazsanız Gelişme Kaydedemezsiniz !

Dil uzmanları, yabancı dilde ilerlemek için o dili konuşma cesaretini göstermek gerektiğini vurguluyor. Bu da yanlış yapmaktan korkmamak anlamına geliyor. Mesela bunu güzel bir örneklendirmeyle anlatmak istersek; Lewis, İspanyolcaya ilk başladığında Tarzanca konuştuğunu söylüyor. Fakat iki hafta içinde “kafada ampul yanan an” gelmiş ve diş fırçası kırıldığında marketten kendisine yeni bir fırça alabilmiş. Nereye giderseniz gidin insanların yeni dil öğrenenleri dinlerken büyük sabır gösterdiğini söylüyor.

Kısacası önce dili kullanın,sonra gramere yoğunlaşın. Ve ders dışı aktivitelerle de ingilizce öğreniminizi kolaylaştırın.

Scroll to Top