HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Dil kursu ara

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Hangi eğitimi almaya karar verirseniz verin, konusunda uzman eğitimcilerin verdiği kurslar okul ve meslek eğitiminize yoğun bir katkı sağlayacaktır. İlköğretimden itibaren okul müfredatları zorunlu derslerle doludur. Birçoğu bizleri bir üst sınıfa hazırlayan dersler arasında yabancı dil, üzerinde özellikle durulması gereken bir eğitim alanıdır. Bunun temel nedeni, ana dilimizden çok farklı, yeni bir dili öğreniyor olmamızdır. Daha okuma yazma bilmeden öğrendiğimiz ana dilinde olduğu gibi dili en iyi öğrenme biçimimiz duymak, dinlemek, anlamak ve konuşmaktır. İşte bu durum, dil kurslarının önemini bir kez daha ortaya çıkartıyor ve dolayısıyla dil kursu ara ve arama eyleminin önemini artırıyor.

 

Dil kursu ara

Dil eğitiminin başarılı bir şekilde sonuçlaması hangi faktörlere bağlıdır? Zor bir soru mu? Aslında değil! İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca ya da diğer dillerdeki eğitiminizin başarıyla sonuçlaması birçok faktörlerle doğru orantılıdır. Bunların başında ise sizin bu eğitime verdiğiniz önem vardır. İngilizce ya da diğer yabancı dillerden birini öğrenmek günümüzde olmazsa olmaz bir koşul ve gerçekliktir. Bununla birlikte bu dili gerçekten öğrenmek istiyor musunuz? İşte başarıyı etkileyen ilk faktör budur. İstemek ve bu isteği eğitiminizin sonuna kadar sürdürmek… Bu durumda okuldaki müfredata bazı katkılarda bulunmak henüz yolun başında olduğunuz yabancı dil eğitiminize katkı sağlayacaktır. İşte dil kursu ara mantığı, bu katkının en önemli adımlarından biridir. Şurası bir gerçek ki doğru bir dil kursu, okuldaki eğitiminiz için en büyük yardımcı elemandır.

 

Peki, dil kursu ara ve arama çabanızın doğru sonuçlara ulaşması için nasıl bir yöntem takip etmeniz gerekir? Her şeyden önce öğreneceğinizi dili, istek, amaç ve hedeflerinize göre belirlemeniz gerekmektedir. Elbette dünyanın en çok konuşulan dili İngilizcedir, fakat bununla birlikte özel diller de günümüzde büyük bir önem ve ayrıcalık taşımaktadır. Bu durumda eğer İtalyanca öğrenmeye karar verdiyseniz, dil kursu ara butonuna yazacağınız ilk kelime, ana dili İtalyanca olan öğretmenlerle eğitim almak olmalıdır. Aynı durum İngilizce ya da diğer diller için de geçerlidir elbette… Yine de İngilizcenin hayatımızın hemen her noktasında var olduğu düşünüldüğünde, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce gibi dillerin eğitiminde ana dili ayrıcalığı kendini belli etmektedir. İkinci adım ise, eğitim danışmanları ile yapacağınız yüz yüze görüşmelerdir. Bu tür görüşmeler, bir yandan sizi doğru eğitim kurumu ile buluştururken diğer yandan dil eğitiminizin daha iyi yönlendirilmesini sağlayacaktır. Yabancı dil eğitim danışmanlarının bu konudaki deneyimleri, dil kursu ara çabanızı da destekleyecektir.

 

Dil kursu programınız

Yabancı dil eğitiminizin başarıyla sonuçlanması için dil kursu programınız da önem taşımaktadır. Programın okul ya da iş çalışma saatlerinize uygun olması gerekir. Yabancı dil eğitimini en fazla sekteye uğratan şey, okul ya da iş hayatınızdaki çalışma saatlerinin düzensizliğidir. Bu nedenle dil kursu ara kıstaslarından biri de yabacı dil eğitim programının sizin saatlerinize olan uygunluğudur. Dil kursu programınızı doğru belirlemeli ve eğitiminizin hiçbir dakikasını kaçırmamalısınız. Bununla birlikte eğitim programınız yabancı dil seviyenize göre düzenlenmelidir.

 

 

Scroll to Top