HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

DELF Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Eğer yabancı dil eğitiminizi Fransızca olarak yapıyor ve eğitim ya da profesyonel anlamda yurtdışına çıkmayı planlıyorsunuz, Fransızca dil yeterliliğinizi uluslararası bir sertifika ile belgelemeniz gerekmektedir. Bu iki zorunlu belge, DELF (Diplôme d’études en langue française) ve DALF (Dipôme approfondie de langue française)’dır. Diğer bir deyişle DELF ve DALF, Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi dil diplomalardır. Fransızca konuşan kişiler bu diplomalar aracılığıyla mesleki, akademik ve eğitim alanlarında dil bilgilerini uluslararası boyuta taşımış olurlar. DELF kursu, DELF ve DALF sınavlarında başarılı olmanız için gerekli donanımları edinmenizi sağlar.

 

 

Fransızcanızı uluslararası düzeye taşıyın

 

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Fransızcanızı uluslararası düzeye taşımak mı istiyorsunuz?  Bu durumda DELF sınavı sizin için son derece önem taşıyor. Fransızca Yeterlilik Diploması olarak tanımlanan DELF, Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmasının yanı sıra, 150 ülkedeki şirket, devlet kurumları ya da uluslararası kurumlarda iş imkânı elde etmenize yardımcı oluyor. Bununla birlikte, bu sınava hazırlanmak için nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermek de çok önemli… DELF kursu, ana dili Fransızca olan öğretmenleriyle sınava çok daha iyi hazırlanmanızı sağlayacak özel bir eğitim programı sunuyor. Öğrencinin Fransızca seviyesine göre düzenlenen programlarla bir yandan dil bilgisi çalışmaları yapılırken diğer yandan sınavın konu içerikleri üzerine detaylı pratikler yapılıyor. Alanlarında uzman eğitmenlerle sürdürülen eğitimlerle DELF kursu, sınava çok daha donanımlı bir şekilde hazırlanmanızı sağlıyor.

 

DELF Seviyeleri:

 

DELF A1 ve A2 seviyeleri: Bu seviye, Fransızcanın ilk basamağı ve basit, günlük konuşma seviyesidir. Temel kalıplar, sık kullanılan sözcüklerle kısa ve net iletişim kurulabilir.

 

DELF B1 ve B2 seviyeleri: Fransızcayı sözlü ve yazılı olarak etkin kullanma seviyesidir. Bu seviyede kolayca iletişim kurulabilir. İş, okul hayatında kullanılan dilin çoğunluğu kişiler tarafından anlaşılabilir.

 

DALF C1 ve C2 seviyeleri: Günlük konuşmada zorluk çekilmeyen, hızlı veya yavaş konuşmaları anlayabilme seviyesidir. İma, deyimler de anlaşılabilir. Fransızca yazı ve konuşma dili rahatlıkla kullanılabilir. Makale, mesleki veya edebi yazılar okunup yazılabilir.

 

Üniversite eğitimine yurtdışında ya da profesyonel iş hayatlarına uluslararası firmalarda devam etmek isteyenler, DELF kursu ile DELF Fransızca Yeterlilik Diploması sınavına hazırlanabilir, amaç ve hedeflerine en kısa süre ulaşabilirler.

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top