HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Beşiktaş İngilizce Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Seyahat edenler için pratik İngilizce öğrenme yolları

Pasaportunuz, hazır. Uçak biletiniz, hazır. Diş fırçanız, hazır. Bir seyahat için hazır görünüyorsunuz. Ama unuttuğunuz bir şey var! İngilizce! Ya da şöyle soralım: İngilizceniz ne durumda? Eğer İngilizce konuşulan bir ülkeye -diğerleri de olabilir elbette- seyahat etmeyi planlıyorsanız İngilizcenizin ne durumda olduğunu düşünmeniz gerekiyor. Aşağıda bu konuda birkaç ipucu bulabilirsiniz ama önce seyahat için neden İngilizceye ihtiyacınız olduğuna bir bakalım.

Seyahat için neden İngilizce öğrenmeliyim?

1.Bütün dünyada İngilizce kullanılır. Evet, bu doğru! Dünya üzerinde birçok insan İngilizce konuşur ve siz de seyahatiniz sırasında muhtemelen konuşmak zorunda kalacaksınız. Birçok havaalanı ve yer bildirimi de İngilizcedir ve eğer bulunduğunuz ülkenin dilini bilmiyorsanız İngilizce kesinlikle can simidi olacaktır.

2.Acil durumlarda İngilizce size yardımcı olabilir: İngilizce hayatınızı kurtarabilir. Bulunduğunuz yerde doğal bir felaket ya da bir başka olay olduğunda İngilizce çevrenizdeki insanlarla iletişime geçmenizi sağlar. Umarız asla böyle bir olay yaşamazsınız ama buna hazırlıklı olmak en iyisidir.

3.İngilizce size güven verir: Bir otel ararken ya da uluslararası bir konferanstayken İngilizce utangaçlığınızı üzerinizden atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda daha kolay arkadaş kazanmanızı, fikirlerinizi paylaşmanızı ve stressiz bir tatil geçirmenizi sağlar.

Kısa bir seyahat öncesinde nasıl İngilizce pratik yaparsınız?

Her şeyden önce yeni kelimelere ihtiyacınız olacak. Muhtemelen İngilizce eğitim aldığınız kursta pek çok yeni kelime öğreniyorsunuz. Yine de mümkün olan en kısa sürede birçok kelime öğrenmeye çalışın. Bir günde 5’ten 10’a kadar kelime öğrenerek başlayın ve öğrenmek için ciddi şekilde çaba harcayın. Örneğin seyahat terimlerini kapsayan bir kelime listesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kelime kartları da kullanabilirsiniz. Her kelimeyi anlamıyla birlikte kartın ön yüzüne yazın -kart sayısını her gün artırın-. Çalışırken ya da işe giderken kartları yanınıza alın ya da evde kolayca ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Kartlar her zaman gözünüzün önünde olsun. Evde ya da iş yerinde kartları gördüğünüzde birkaç tanesi sesli olarak okuyun. Bir gezide söyleyebileceğiniz bir şeyler bulmaya dikkat edin. Örneğin, kartlardan birinde “queen bed” terimi yazıyorsa, bu şöyle bir cümle için kullanılacak demektir: “I’d like to book a queen bed for three nights, please.” Eğer seyahatiniz sırasında yanınızda başka insanlar varsa, bir sohbet konusu yaratın ya da yalnızsanız, otele varış ya da havaalanında check-in gibi sahneleri düşünün… Böylece İngilizce cümleler kurarken yeni kelimeleri de öğrenebilirsiniz. İnsanlar güncel haberler hakkında konuşmaktan hoşlanırlar. Bu nedenle, dünyada neler olup bittiğini daha fazla öğrenin, bu diğerleriyle diyaloga geçmenizi kolaylaştıracaktır.

Tüm bunlarla birlikte yapmanız gerekenlerden biri de İngilizce kursunuzda tatil İngilizcesine yoğunlaşmaktır. Ve emin olun, seyahatinizde bu çabanın karşılığını alacaksanız. Eğer hala bir İngilizce eğitimine başlamadıysanız Beşiktaş İngilizce kursu, iş, kariyer ve akademik eğitimin yanı sıra yurtdışında çok daha keyifli bir tatil yapmanız için sizi bekliyor.

Scroll to Top