HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Antalya İngilizce özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitimine başlamanın en ideal zamanı nedir? Yaz mevsimi, tatil zamanı ya da hafta sonları mı? Aslında bu soruların cevapları tamamen size bağlıdır, çünkü İngilizce öğreneceğiniz en iyi zamanı ancak siz belirleyebilirsiniz. İngilizce ve diğer yabancı dilleri öğrenmek, karar verme aşamasının ardından motive olmak ve tabii uzun ders saatlerini gerektirir. Kimine göre kış mevsimi, motive olmak açısından en uygun zamandır. Kimine göreyse, okullar kapandıktan sonra uzun yaz günlerinde İngilizce çalışmak daha kolaydır. Hangi zamanın sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra atmanız gereken diğer bir adım da doğru eğitim kurumunu bulmaktır. Antalya İngilizce özel ders, doğru zamanı yakalamanız için size destek olacak en ideal eğitim kurumlarından biridir.

 

 

İngilizce öğrenirken zamanı iyi kullanın

 

İngilizce eğitiminde temel problemlerden biri de çalışma zamanının doğru ayarlanamamasıdır. Uzun ve aralıksız ders programları çoğu zaman sıkıcı ve verimsiz olabilir. Fakat kısa ve dağınık çalışmalar da İngilizce eğitimi için yeterli bilgileri almanızı zorlaştıracaktır. İngilizce öğrenirken zamanı en iyi kullanmanın yolu, doğru bir eğitim programını takip etmektir. Antalya İngilizce özel ders ile eğitim seviyenize uygun bir başlangıç yapabilir ve öğretmeninizle birlikte doğru materyalleri belirleyerek hızla ilerleyebilirsiniz. Hafta içi, hafta sonu ya da gün içerisinde okul ve iş programınıza uygun olarak belirleyeceğiniz ders saatleri çok daha verimli bir eğitim almanıza olanak tanıyacaktır.

 

 

Derslerinizi egzersizlerle destekleyin

 

Doğru ve verimli bir eğitim almanın ilk şartı İngilizce seviyenizi belirlemektir. Bu seviye bazen düşündüğünüzden daha aşağıda ya da yukarıda olabilir. Her iki durumda da en doğru tespiti İngilizce öğretmeninizin yapacağını unutmayın. Doğru İngilizce seviyesi, eksik olan gramer bilgilerinizi tamamlamanızı ve bolca egzersiz yapmanızı sağlar. İngilizce bilginizi üst seviyelere taşımak için önce küçük adımlar atmalısınız. Zor ve anlamakta güçlük çektiğiniz diyalog, kitap ya da gramer dersleri size zaman kaybettirecektir. Aslında doğru olan, seviyenize uygun materyallerle ilerlemektir. Hangi seviyede olursanız olun İngilizce okuduğunuzu ve duyduğunuzu anlamak son derece önemlidir. Başlangıç seviyesindeki basit gramer kurallarını en iyi şekilde öğrenmeli, bolca kullanmalı ve derslerinizi destekleyici egzersizler yapmalısınız. Bu egzersizlerin saatini belirlemek sizin elinizde, ancak yine de her gün en az otuz dakikanızı İngilizceye ayırmak, düzenli ders programınıza destek olacaktır.

 

 

Eğlenceli yöntemlerle çalışın

 

Antalya İngilizce özel ders ile programınızı düzenli olarak takip etmek, dersleri kaçırmamak ve verilen ödevleri yapmak son derece önemlidir. İngilizce öğrenmenin tek bir formülü vardır; düzenli çalışmak! Günlük olarak iş ya da okulunuzdan arta kalan zamanlarda, sistematik bir şekilde İngilizceye de yer ayırmanız gerekmektedir. Daha çok masa başında çalışmak ve Online birtakım malzemelerin yanı sıra öğretmeninizin size verdiği ödevleri, gerektiği şekilde defter ve kitabınızla birlikte yapmak size başarı sağlayacaktır. İngilizce ve diğer yabancı diller sonsuz bir okyanus gibidir. Ne kadar fazla çalışırsanız o kadar çok ilerler ve dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

Scroll to Top