HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Almanca B1

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni bir dil öğrenmek, dili iyi bir şekilde konuşup anlamanın yanı sıra farklı kültür ve yaşamların kapısını da aralayacaktır. Meslek ve eğitim kariyeriniz için vereceğiniz her türlü kararda yabancı dil önemli bir alana sahiptir. Dünya genelinde en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca, mesleki açıdan sizi ön plana çıkartmaya aday bir dildir. Almanya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uluslararası şirketlere sahip olan Almanya, farklı dallarda binlerce insanı istihdam etmektedir. Bununla birlikte uluslararası bir Alman şirketine dâhil olmanın tek bir yolu vardır: Almanca bilmek! Almanca B1 sınavı, dil eğitiminiz için ilk önemli adımlardan biridir.

 

Gençlerin yanı sıra yetişkinler için de önemli bir sınav olan Almanca B1, Almanca dilini rahat bir şekilde kullanabildiğinizi kanıtladığınız bir aşamadır. Almanca B1, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin (GER), yetkinlik derecelendirilmesinde üçüncü basamağa (B1) denktir.

 

Almanca B1 sınavı

 

Almanca B1, sizi sadece mesleki kariyerinizi ilerletmeniz açısından değil, yurt dışı eğitiminiz için de hazırlayacak bir sınavdır. Bununla birlikte Almanya başta olmak üzere, Doğu Belçika,  Avusturya, Lüxemburg, Fransa’nın doğusu, ayrıca Afrika’da Namibia ve İsviçre ile Lichtenstein’de Almanca konuşulmaktadır. Bu da eğitim alanınızı genişletebileceğinizi gösterdiği gibi farklı kültürlerle tanışmanız için de harika bir fırsattır. Eğer ikinci dil olarak Almancayı tercih ediyorsanız dil eğitiminiz için Almanca B1 sınavı oldukça yararlı olacaktır. Böylece İngilizcenin yanı sıra Almanca ile iki dilli olarak mesleki kariyerinizde büyük aşamalar kaydedebilirsiniz.

 

Almanca B1 kursu ile Almanca B1 sınavını rahatça geçebilir, meslek ve eğitim kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Almanca B1 kursu ile;

 

-İş, okul, hobiler, alışveriş gibi günlük dildeki temel diyalogları anlayabilirsiniz.

-Almanca konuşulan ülkeleri ziyaret edebilir, seyahat diline hakim olabilirsiniz.

-İlgi duyduğunuz alanları basit ve gramer yapısına uygun cümlelerle ifade edebilirsiniz

-Meslek ya da eğitim deneyimlerinizi anlatabilir, amaç ve hedeflerinizden söz edebilirsiniz.

 

 

Almanca B1 kursu hakkında eğitim danışmanlarımızı arayabilir, destek ve size uygun ders programları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Scroll to Top