HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Adana İngilizce özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Büyük bir heves ve hayallerle başlanan İngilizce eğitimi, iş ya da akademik yoğunluk veya doğru yöntemlerle karşılaşmadığımız için çoğu zaman yarım kalabilir. Oysa kaliteli bir İngilizce eğitimi için süreklilik esastır. Peki, bu sürekliliği sağlamak mümkün müdür? En az bir kuru en verimli şekilde geçirmek ve ardından devam eden kurları tamamlamak için neler yapmamız gerekir? Adana İngilizce özel ders, İngilizce eğitiminiz boyunca ihtiyacınız olan öğretim biçimlerini size sunuyor.

 

 

İngilizce dinleme ve anlama yeteneklerinizi geliştirin

Şurası bir gerçek ki, İngilizcenizin gelişmesini istiyorsanız “dinleme” ve “anlama” pratiklerinizi kesinlikle artırmalısınız. Eğer İngilizce konuşan birisinin söylediklerini anlayamıyorsanız, hangi seviyede olursanız olun, çalışmaya devam etmeniz gerekmektedir. İşte bu nedenle İngilizce eğitiminde size özel program önem kazanmaktadır. Adana İngilizce özel ders, ana dili İngilizce olan eğitmenler ile birebir eğitim yöntemini uygulamaktadır. Birebir eğitim yöntemi, konuşma pratiğinizin yanı sıra İngilizce dinleme ve anlama yeteneklerinizin de gelişmesi için en ideal çalışma programlarından biridir. İngilizce eğitimlerinin çoğu zaman yarım kalmasının nedeni de aslında budur. Yapmanız gereken size uygun eğitim yöntemlerine yönelmektir. Birebir İngilizce eğitimi; konuşma, dinleme ve anlama becerilerinize odaklanarak, daha köklü bir eğitim almanızı sağlayacaktır.

 

İngilizceyi yanlış konuşmaktan korkmayın

İngilizce eğitimi boyunca öğrencilerin içine düştüğü en temel problemlerden biri de konuşma sırasında çekingen olmalarıdır. Bunun temel nedeni de İngilizce cümleleri gramer kurallarına uygun bir şekilde kuramadıklarını düşünmeleridir. Oysa çoğu öğrenci, başlangıç aşamasının ardından kendini kolayca tanıtabilir ve ortak birçok ifadeyi kullanabilir. Ancak uzun ya da hızlı diyalogların gelişmesi için mutlaka İngilizce dinleme pratiklerine odaklanmanız gerekmektedir. Bununla birlikte Adana İngilizce özel ders programınızda öğretmeninizle birlikte yüksek sesli okumalar yapabilir ve okuduğunuz konu hakkında karşılıklı diyaloglar geliştirebilirsiniz. Kısa İngilizce öyküleri yüksek sesle okumak da bir yandan telaffuzunu geliştireceği gibi diğer yandan yeni kelimeler öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Böylece İngilizceyi yanlış konuşmaktan korkmadan cümleler kurmaya başlayabilirsiniz. İlk cümleleriniz basit yapılarda olsa da, İngilizce okuma ve dinlemeleriniz arttıkça, konuşma yeteneğiniz de gelişecektir.

 

İngilizce dinleme pratikleri

İngilizce dinleme pratiklerinin daha verimli olması için bazı hususlara dikkat etmek önemlidir. Bazen bir sohbette karşımızdaki kişiyi dinleriz, bazen de bir konferans ya da eğitimle ilgili bilgileri dinleyip, öğrenmek durumunda kalırız. Dolayısıyla “dinleme hedef ve amacımız” çok önemlidir. Bu durumda diyaloglardaki kelimelerden çok daha fazlası için kulaklarımızı açmamız gerekir… Kelimelerin yanı sıra telaffuza, konuşmacının aksanına ve ses tonuna ve akıcı bir konuşma sırasında ifadeler arasındaki duraklamalara dikkat etmeliyiz. Bunların hepsi, İngilizcenin doğal olarak nasıl kullanıldığını anlamamıza ve İngilizcemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır.  İngilizce eğitiminiz süresince Adana İngilizce özel ders programı ile konuşma, dinleme ve anlama yeteneklerinizi geliştirmeniz çok daha hızlı olacaktır.

 

 

Scroll to Top