HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

2020 En iyi İngilizce Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Uzun zamandır İngilizce eğitiminizi sürdürüyor olabilirsiniz. Ya da belki de eğitiminize yeni başladınız ve hızlı bir şekilde öğrenmeye devam ediyorsunuz. Sizin de bildiğiniz gibi İngilizcenizi ilerletmenin en pratik yolu Speaking yöntemidir. Başlangıç seviyesini biraz ilerletip, birkaç tense’i öğrendikten sonra basit cümlelerle dahi olsa, İngilizce konuşma pratiklerine başlayabilirsiniz. Fakat bu aşamaya gelmek için düzenli bir ders programına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. 2020 en iyi İngilizce kursu, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle konuşma pratiğinizin çok daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

 

How do I continue a conversation in English?

 

İngilizce eğitimi öncesinde ve tabii derslerinize devam ederken de en temel soru ya da sorunlarından biri de budur: “How do I continue a conversation in English?” Aslında bu soru, İngilizce eğitiminizin bütün temel gereksinimlerini içinde barındırmaktadır. Şöyle ki; iyi bir İngilizce eğitimi alırsanız eğer, İngilizce diyaloglarınızı da o derecede geliştirebilirsiniz. Bu nedenle 2020 en iyi İngilizce kursu ile sürdüreceğiniz birebir eğitim çok önemlidir. Bununla birlikte eğitiminize devam ediyor ancak yeterli düzeye ulaşmadığınızı düşünüyorsanız eğer, kendinize şu soruyu da sorabilirsiniz: “Anadili İngilizce olan bazı kişilerle çalışıyorum. Onlarla konuşma pratiği yapmak istiyorum. Böylece İngilizcemi de geliştirebilirim. Fakat birkaç cümleden sonra sohbeti ilerletemiyorum… Bu arkadaşlarla nasıl daha uzun süre konuşabilirim?”  İçinde birden fazla soru olan bir durum… Şimdi sorulara nasıl cevap verebiliriz, bir bakalım…

 

Her şeyden önce, konuşma yeteneğinizi geliştirmek için iyi bir eğitime ihtiyacınız olduğu kesin… 2020 en iyi İngilizce kursu, başta Speaking olmak üzere, dinleme, anlama, okuma ve yazma yeteneklerinizin de gelişmesine katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte, yukarıdaki sorular hakkında haklısınız. Ana dili İngilizce olanlarla sohbet etmek düşünüldüğü kadar kolay değildir. Öncelikle, kurduğunuz cümlelerin doğruluğundan ya da telaffuzunuzun yeterli olup olmadığından emin olmalısınız. Fakat asla umutsuz olmayın! Kurs eğitiminiz boyunca takip edeceğiniz yöntemler konuşma yeteneğinizin gelişmesine yardımcı olacaktır.

 

Listen and follow up

İlk olarak, dinlemenin önemini hatırlayın… İngilizce konuşan birisine soru sorabilmeniz için onu dikkatlice dinlemeniz gerekir. Örneğin arkadaşınız şöyle bir cümle kurabilir:

“I just got back from a trip to Canada.”

Bu cümleye karşılık olarak “  Who, What, Where, When, Why ya da How” soru kelimelerini kullanarak birkaç soru sorabilirsiniz.

Örneğin:

-Where did you go in Canada? -What was your favorite place there? -How was the food there?

Böylece diyalogunuz daha da ilerleyecektir.

 

 

 ‘Yes’ or ‘no’ questions

İngilizce sohbetlerinizi sürdürebilmeniz için diğer bir yöntem de “yes” ya da “no” kısa soru kalıplarını kullanmaktır. Arkadaşınız size “evet” veya “hayır” sorusu sorarsa, sohbetin devam etmesine yardımcı olmak için daha uzun cevaplar vermeye çalışabilirsiniz.

Örneğin arkadaşınız, “Hey, have you seen the new Star Wars movie?” şeklinde bir soru sorabilir.

Siz de, “No, I haven’t.” ya da  “No, but I plan to see it soon. How about you?” cevabını verebilir ve sohbetinizi sürdürebilirsiniz.

 

 

Be brave and practice often

Aslında temel sorun birçoğumuzun İngilizce cümleler kurmaktan korkmasıdır. Sohbet ederken yanlış cümle kurmayı kim ister ki! İşte bu temel sorunun aşılmasında 2020 en iyi İngilizce kursu büyük bir adım atmanızı sağlayacaktır. Kurs boyunca sürdüreceğiniz birebir İngilizce diyalog dersleri ile konuşma cesaretiniz daha da artacaktır.

2020 en iyi İngilizce kursu programları için eğitim danışmanlarımızı arayabilir, bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top