HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yurt dışında Çalışmak İçin Gereken Dil Yeterlilikleri

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Yurt dışında çalışmak kişilerin daha iyi yaşam koşulları ile hayatlarını sürdürebilecekleri düşüncesi gereği son yıllarda çok popüler bir düşünce. Peki hangi ülkeler hangi temel seviyelerde dil yeterliliği talep ediyor?

Çalışmak istediğiniz ülkenin temel seviyelerde dilini bilmek, hem iş başvurularında hem de vize süreçlerinde en önemli sorgulanan nitelik. Dil yeterlilik seviyeleri ülkeden ülkeye değişiyor ancak kişinin global anlamda tüm dünyaya hitap edebilmesi adına başlangıçta en evrensel dil olarak kabul edilen İngilizce konusunda yeterli olabilmesi stratejik bir karar olacaktır. İngilizce 27 ülkede ikinci resmi dildir ve bu bireye evrensellik katar.

Yurt dışında çalışma vizesi, diğer vize türlerine göre daha zor alınan bir vize türüdür. Buna rağmen bazı ülkelerin çalışma vizesi verme oranları diğer ülkelere göre çok daha fazladır. Portekiz, Almanya, Danimarka, İrlanda ve Finlandiya çalışma vizesini en kolay veren ülkelerdir. Ancak tüm ülkelerin çalışma vizeleri için gerekli olan en önemli noktalardan biri dil yeterliliğidir. Bu dil yeterlilik süreçlerine aslında bire bir özel dersler ile hızlıca hazırlanılabilir. Almanya’ya çalışmaya gidecek bir birey için iş Almancası ve vize mülakatları Almanca özel dersler ile hızlıca konuşma ağırlıklı çalışılmalıdır.

Seyahatler için A2 seviyesinde İngilizce konuşmak günlük hayatın idame ettirilebilmesi ve sosyalleşmek için aslında yeterli. Fakat hayal ettiğiniz ülkede çalışmak için biraz daha akademik seviyeler olan B1-B2 şirketler tarafından da onaylanan ve talep edilen seviyelerdir. Tüm araştırmaların bizlere gösterdiği en hızlı İngilizce öğrenme yöntemi ise birebir İngilizce kursları ile hızlandırılmış özel İngilizce dersleridir.

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Henüz hangi ülkede kariyer hedeflediğinize karar veremediyseniz ilk adım İngilizce öğrenmek olarak belirlenebilir. Ancak kariyer hedefiniz ve bu doğrultuda çalışmak istediğiniz ülke belirliyse o ülkenin dilinde vize başvuruları öncesinde bire bir derslerle hazırlanmak, tüm başvuru süreçlerinizi hızlandıracak en önemli adım olarak belirlenebilir.

İngilizce özel dersler ile konuşma ağırlıklı bir programla çalışmak, hızlandırılmış kurslar almak, nitelikli öğretmenlerden hedefe yönelik isteğe bağlı yoğunlaştırılmış İngilizce programları ile iş İngilizcesi çalışmak oldukça faydalı ve hızlı sonuç alabileceğiniz yöntemler arasındadır.

SDM dil okulunda biz 13 dilde öğrencilerimize bire bir özel dersler ile tamamen amaca yönelik dil öğrenme süreçleri yaratıyoruz. Sizler öncelikli olarak hayal ettiğiniz ülkeyi seçiyorsunuz ve bizler bu ülkede kullanılan anadil için sizleri özel dersler ile hazırlıyoruz.

Peki hangi dilde özel derslere başlamak daha faydalı?
İspanyolca dünyanın en çok kullanılan ikinci dilidir. Dilin yapısı gereği İspanyolca özel ders alınarak hızlı gelişme sağlayabileceğiniz bir dildir. Grup dersleri sizlerin matematiksel olarak çok fazla maruz kalmadığınız, bu sebeple çok da konuşma pratiği yapamadığınız süreçler olabilir. Ancak bire bir yabancı bir öğretmen ile özel ders sürecinize başladığınızda, İspanyolca özel dersi almanın ayrıcalıklarını çok hızlı fark etmeye başlayacaksınız.

Almanya’ da bir kariyer hedefiniz var ise ve TELK ya da Goethe gibi akademik sınavlara kısa bir sürede girmeniz gerekiyorsa, yine sizlere yoğunlaştırılmış bire bir Almanca özel ders programı düzenlenmesi en kritik ve kesin sonuçlar alacağınız eğitim şekli olacaktır.

Rusya da son yıllarda tüm kurumsal süreçler adına oldukça popüler bir lokasyon olma özelliğinde. Ülkenin talep ettiği gramer seviyesi A2 sonu. Sektörde hızlıca yer almak isterseniz mülakatlarınıza özel Rusça dersleriyle çalışmak hem özgüven açısından hem de kişinin hızlı gelişim motivasyonu açısından çok doğru bir karar olacaktır.

Hangi ülkede kariyer yapacağınız hayali sizden, sizi bu hayale esnek çalışma saatleriyle, özel derslerle, birebir yoğunlaştırılmış programlarla hazırlamak bizden.

https://sdm.com.tr/ispanyolca-kursu/ adresinden detaylı bilgi alabilir,
https://sdm.com.tr/ispanyolca-seviye-tespit-sinavi/ adresinden İspanyolca seviyenizi hızlıca öğrenebilirsiniz!

SDM Dil Okulu sosyal medya hesaplarından bizi takip edin!

Instagram – @sdmdilokulu
Youtube – @sdmdilokulu

Scroll to Top