HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Youtube ile İngilizce Öğreniyorum

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Dil öğreniminize ilham veren YouTube kanalları

İngilizce eğitiminizin yanı sıra ikinci bir dili öğrenmeye mi çalışıyorsunuz? Ya da üçüncü belki de dördüncü dile başlamak için zaman ayırmak istiyorsunuz. Yeni bir dili öğrenme sürecinde dil bilgisi, sözcük dağarcığı, ifadeler hatta sokak dili ve deyişlere ihtiyacınız olduğunu zaten biliyorsunuz. Bununla birlikte pek çok dilin birbirine olan etkileşimi de sizi yalnız bırakmıyor. Böylece iki ya da üç dili aynı anda öğrenebiliyorsunuz. İşte tam burada, öğrenme sürecindeki zorluklar düşünüldüğünde, oldukça şanslı olduğunuz söylenebilir çünkü daha önce pek çok kişi tüm bu aşamalardan geçti. Biz onlara,  polyglot’lar diyoruz!

Dil öğreniminde karşı karşıya kaldığınız zorlukların birçoğuna dünyanın herhangi bir yerindeki “polyglot”lar -çok dil bilen kimse- tarafından cevap veriliyor. Ve tabii modern teknolojiye teşekkür etmeliyiz; yıllar boyunca -dil öğreniminde- yaşadıkları deneyimleri YouTube sayesinde yayınlayabiliyorlar.

Aşağıdaki listede YouTube’un en popüler Polyglot’larından bazıları var. Şurası bir gerçek ki, 7 ya da 10 dili nasıl konuştuklarını öğrenmek isteyen binlerce çılgın hayrana sahipler. (Belki bunlardan biri de siz olabilirsiniz.) Eğer yeni bir dili öğrenmek için hevesliyseniz ya da iyi bir başlangıç yapmak istiyorsanız, bu dil şampiyonlarını izlemek, sizi ciddi anlamda motive edecek.

How YouTube Polyglots Will Inspire You

İngilizce başta olmak üzere pek çok dili konuşmak zor bir iş ya da görev gibi görünebilir. Ancak bu hedefe ulaşmak için yola çıkmak dahi başarının yarısı demektir. Belki de biraz ilham almaya ihtiyacınız var! İşte aşağıdaki liste, İngilizcenin yanı sıra diğer dilleri nasıl daha kolay ve hızlı öğreneceğiniz konusunda size ilham vermeye aday!

Deneyimler değerli bilgilerle doludur!

Unutmayın ki Polyglot’ların sizlerle deneyimlerini paylaşması en değerli bilgidir. -Bir dili öğrenirken yaşanan zorlukları ve bu zorlukların nasıl üstesinden gelindiği 10 dil bilen birisinden dinlemek, bir sandık dolusu hazine bulmak kadar müthiş olmalı!- Sadece başarılarını değil, hatalarını ve yeni bir dil öğrenmenin kişisel zorluklarını da dürüst ve şeffaf bir şekilde anlatıyorlar. Bir, iki, üç ya da daha fazla dili öğrenmek hiçbir zaman zahmetsiz değildir ama imkânsız da değildir! Eğer Polyglot’ları can kulağı ile dinlerseniz, pek çok değerli bilgiyi kısa sürede öğrenebilirsiniz. En önemlisi de onları takip edin ve hiçbir postalarını kaçırmayın! Böylece düşündüğünüzden çok daha kısa sürede hedefinize ulaşacaksınız.

Benny Lewis – https://www.youtube.com/user/irishpolyglot

Recommended Videos: Benny Lewis at TedxWarsawBenny the Irish polyglot speaking 8 languagesTalking only in Japanese after learning it for a week

Luca Lampariello – https://www.youtube.com/channel

Recommended Videos: How should we learn grammar?Learning more than one language at a timeJust forget it! The secret of learning new words.

Susanna Zaraysky – https://www.youtube.com/user/CreateYourWorldBooks/featured

 

Recommended Videos: Female polyglot explains how to learn languagesSecret of learning languages: resonance (Spanish)How to raise kids in a different country and maintain two languages

Olly Richards – https://www.youtube.com/user/IWTYAL/featured

Recommended Videos: How to learn vocabulary using technologyApplying the 80/20 principle to language learningWhite guy speaking Cantonese after 1 year!

ingilizce kursu ve ingilizce özel ders almanın tek adresi SDM DİL OKULLARI

Scroll to Top