HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

yds özel ders İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Yabancı dil bilgisi, okuma, anlama ve kelime bilgisi seviyesini ölçen, çoktan seçmeli test yönteminin kullanıldığı YDS sınavı, İlkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilmektedir. Bir diğer deyişle, Yükseköğretim Kurulu’nun talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan YDS, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’dır.

Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (KPDS) yerine yapılan YDS sınavı, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı) tarafından yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelleri ile kamu kuruluşlarına yerleşmek isteyenlerin yabancı dil bilgisi seviyelerini belirlemek için de geçerlidir.

Seksen adet sorudan oluşan ve 180 dakika süren YDS sınavı, üniversitede kariyer hedefleyen doçent, doktora ve sanatta yeterlilik isteyen adaylar için oldukça önemlidir. Yüksek lisans programlarına girecek üniversiteden lisans derecesi ile mezun olan adayların ve kamu kuruluşunda yurt dışında görevlendirme gerekçesiyle yabancı dil bilgisi seviyesine ihtiyaç duyanların da bu sınava girmesi gerekmektedir.

Akademik ve meslek hayatınızda yabancı dil ilk sırada yer alıyorsa bu sınav hazırlanmanın en iyi yöntemlerinden biri de yds özel ders İstanbul olacaktır. Mesleğinizde yeni atılımlar yapmak, kariyerinizi yükseltmek istiyorsanız YDS sınavına iyi hazırlanmak zorundasınız. İngilizce bilginizi artırmak ve iş hayatınızda ilerlemek için yds özel ders İstanbul, iyi bir derece yakalamanıza yardımcı olabilir. Eğitim ve sınav alanında deneyimli öğretmenlerimiz ve danışmanlarımız, yds özel ders İstanbul ile sınavda başarılı olmanızı sağlayacaktır. YDS’ye başvuru yapabilmeniz için ÖSYM tarafından belirlenen başvuru tarihleri arasında yine ÖSYM tarafından belirlenen sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir.

 

Puan seviyeleri nelerdir?

YDS seviyeleri 100 tam puan üzerinden aşağıdaki şekilde seviyelere ayrılmaktadır:

A Seviyesi: 90 – 100 arasındaki puanlar

B Seviyesi: 80 – 89 arasındaki puanlar

C Seviyesi: 70 – 79 arasındaki puanlar

D Seviyesi: 60 – 69 arasındaki puanlar

E Seviyesi: 50 – 59 arasındaki puanlar

 

yds özel ders İstanbul

Sınava hazırlanmak için dil bilgisi, okuduğunuzu anlama, kelime ve çeviri yeteneklerinizin gelişmiş olması gerekmektedir. YDS’ye yeni bir dile başlamanın prensipleri doğrultusunda, sıkı bir özel ders programıyla hazırlanabilirsiniz. YDS için zaman ve bütçenizi en iyi şekilde kullanmanın yolu iyi bir eğitim kurumunda özel derslere devam etmektir. Böylece yds özel ders İstanbul ile sınavda çok daha başarılı olabilir ve kariyer hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Çoktan seçmeli sınav bilgilerinin ön plana çıkartılarak düzenlendiği yds özel ders İstanbul için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Scroll to Top