HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yabancı Dil Öğrenmenin Yolları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

”Defalarca yeni bir dil öğrenmeye başladım ama her seferinde yarıda bıraktım.’’ ‘Bir dile çok ilgim var ama bir türlü öğrenme sürecini devam ettiremiyorum.’’ ‘’Nereden başlayacağımı bilmiyorum.’’
‘’Yapabileceğimi sanmıyorum.‘’
‘’Sürekli bir şeyleri yanlış yapıyoru
m.’’

1) Hedef Belirleyin

Dil öğrenmeye başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey hedefinizi belirlemektir. Bu dili bir iş için mi, akademik kariyer için mi, bir yurtdışı seyahati için mi yoksa tamamen kendinizi geliştirmek adına mı öğreniyorsunuz? Bu sorunun yanıtını bulduktan sonra, SDM Dil Okulu olarak profesyonel öğretmenlerimiz, birebir eğitim sistemimiz ve uzman kadromuz ile beraber tüm süreci hedefinize yönelik bir şekilde geliştiriyoruz. Amacınızın dışında eğitimden kaçınıyor ve tamamen sizin ihtiyacınız olan ne ise, ona yönelik bir sistem uyguluyoruz.

2) Kendinize Uygun Öğrenme Sistemini Bulun

Herkesin bir şeyi öğrenme yöntemi, süresi ve uygulaması birbirinden farklıdır. Kimimiz yazarak, kimimiz ezberleyerek, kimimiz görsellerle desteklenerek, kimimiz dinleyerek ve pratik yaparak öğrenme yönteminde daha iyidir. Bu noktada kendinize en uygun yöntemi seçmek, süreci çok daha verimli hale getirir. SDM Dil Okulunda, öğrencilerimizin kendilerine uygun öğrenme metodu, birebir derslerimizde profesyonel öğretmenlerimiz sayesinde daha ilk dersten itibaren belirlenir. Böylelikle öğrencimiz eğitim süreci boyunca tamamen kendisine uygun bir eğitime maruz bırakılır.

3) Hedef Dilin Konuşucusundan (Native) Eğitim Alın

Bir dili en doğru öğrenmenin kesin yolu, bizzat o dilin konuşucusu eğitmenlerden eğitim almaktır. O dilin konuşulduğu ülkede yaşamış, kültürüyle iç içe kalmış ve sürekli o dille etkileşimde olmuş öğretmen kadromuz ile, öğrencilerimize Türkiye’de yabancı (native) eğitmenlerden tarafından bir gerçekleştirilecek bir eğitim sunuyoruz. Bu sayede öğrencilerimizi ezbere dayalı sistemden ziyade, pratik ve akıcı bir eğitimle karşılıyoruz.

4) Hedef Dile Birebir Maruz Kalın

SDM Dil Okulunda öğrenciler, hedeflerindeki dile birebir sınıflarımızda ve yine birebir eğitim sistemi sayesinde ulaşırlar. Bu sistem sayesinde öğrenci grup eğitimlerine kıyasla çok daha hızlı ve partik şekilde öğrenme sürecini gerçekleştirirken aynı zamanda da sadece kendi eksik ve ihtiyaçlarına yönelik bir süreçte bulunurlar.

5) Geriye Dönük İyileştirmeler Yapın

Dil öğrenirken yapılan en büyük hatalardan birisi de, kişinin düzenli aralıklarla geçmiş konuları tekrar etmemesidir. Sürecimizin daha sağlam ilerleyebilmesi adına çok gerekli olan geriye dönük tekrarlar, SDM Dil Okulumuzda öğretmenlerimiz kontrolünde düzenli olarak yapılmaktadır. Bu tekrarlar sayesinde öğrencilerimiz, geçmiş konuları unutmadan ilerliyor ve süreç boyunca yapılan hatalar ile tekrar karşılaşılmamasını sağlıyoruz.

6) Düzenli Geri Bildirim

Dil öğrenme serüveninde geri bildirim; genellikle göz ardı edilse de en önemli konulardan biridir. SDM Dil Okulu öğrencilerine, hangi konumda başlayıp güncel olarak hangi konumda olduğunu, hedefe ne kadar kaldığını, yapılması gereken iyileştirmelerin neler olduğunu sık sık hatırlatan bir eğitime sahiptir. Bu sayede öğrencilerimiz, süreçten sürekli haberdar olur ve neler yaptığını ve neler yapması gerektiğine hâkim kalır.

7) Eğitimde Sürdürülebilirlik

Başarıya ulaşılmak istenilen her konuda olduğu gibi, dil öğrenme konusunda da sürdürülebilir eğitime tabi tutulmak çok önemlidir. Eğitime ara verilmeden devam edilmesi, verilen görevlerin hem öğretmen hem öğrenci tarafından sorumluluk bilinciyle tamamlanması eğitimde sürdürülebilirliğin en önemli adımlarından birkaçıdır.

8) Motivasyon

Dil öğrenirken motivasyonun önemi büyüktür. Çünkü dil öğrenme süreci sabır, özveri ve zaman gerektirir. Motivasyon, bu süreci başlatmanızı, devam ettirmenizi ve zorluklarla karşılaştığınızda üstesinden gelmenizi sağlar. Bizler SDM Dil Okulu olarak tüm öğrencilerimizin ihtiyacı olan motivasyonu daha eğitim süreci başlamadan sağlıyor ve tüm süreç boyunca bütün desteğimizle öğrencilerimizin yanında oluyoruz.

9) Hata Yapmaktan Korkmayın

Pek çok bireyin, dil öğrenme sürecinde karşılaştığı en yaygın durumlardan biri de hata yapmaktan korkmaktır. Bu duyguyu, yargılanma korkusu, başarısızlık düşüncesi, kişinin kendini yetersiz hissetmesi gibi duygular da destekler. Sonuç olarak da ne yazık ki öğrenci dil öğrenme serüveninden vazgeçebilir. Fakat SDM Dil Okulu’nda tüm öğrencilerimize birebir eğitim sistemimiz, profesyonel öğretmenlerimiz ve uzman kadromuz ile birlikte, tamamen öğrencinin hedefine yönelik bir çalışma sayesinde hata riskini en aza indiriyoruz. Tüm öğrencilerimize, bizimle iletişime geçtikleri ilk andan itibaren hissettirdiğimiz güven ve samimiyet duygusu, öğretmenlerimizin yoğun ilgisi ve ders sistemlerimizin başarı oranları sayesinde süreci başarıyla  tamamlayacaklarını gösteriyoruz.

10) Doğru Merkezden Doğru Destek Aldığınıza Emin Olun

Saydığımız maddeler arasında son ama en önemlisi ise eğitimin doğru merkezden, doğru şekilde alınmasıdır. SDM Dil Okulu, 30 yıllık tecrübesine dayanarak; hangi dilin ne şekilde öğrenilmesi gerektiğine, hangi yaş grubuna ne tür bir eğitim sunulacağına, birebir eğitim sisteminin dil öğrenme sürecindeki en önemli ve doğru sistem olduğuna olan hakimiyeti; tüm öğretmenleri ve tüm kadrosu ile süreç boyunca her zaman yanınızdadır.

Sizler de süreci en doğru şekilde tamamlayıp artık ‘’o’’ dilin bir konuşucusu olmak istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz!

Scroll to Top