Türkçe kursu İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Türkiye’nin resmi dili olan Türkçe geçmişten bugüne, yedi ana devrede var olmuş, kullanımı eski çağlara uzanan değerli bir dildir. Türkçe, Altay, en eski Türkçe, ilk Türkçe, eski Türkçe, orta Türkçe, yeni Türkçe ve modern Türkçe aşamaları içerisinde incelenebilir. Proto-Türkçe de denilen “En Eski Türkçe” devriyle ilgili kesin bilgiler bulunmamakla birlikte, Türkçenin milattan önceki ve milattan sonraki bin yıla yakın bir zamanının bu devrenin içinde olduğu düşünülmektedir. Eski Türkçe devri ise Göktürkler’in tarih sahnesine çıkmasıyla başlamıştır ki, bu dönem dilini Göktürk ve Uygur Türklerinin bıraktığı eserlerde takip etmek mümkündür.

Türkçe ya da bir başka yabancı dili öğrenmek demek, bu dilin tarihçesi ve gelişimine dair bilgileri de edinmek anlamına gelir. Dil bir kültür aracıdır ki Türkçe de tıpkı diğer diller gibi geniş bir kültürel gelişim ve etkileşime sahiptir. Türkçe kursu İstanbul ya da bu tür eğitimler öncesinde dilin kültürel özelliklerini öğrenmek bir yandan genel bilgilerinizi artırırken diğer yandan dili çok daha bilinçli öğrenmenize yardımcı olacaktır. Örneğin Türkçe yazılı edebiyat alanında eserler verirken Arapça, Farsça, Çince, Yunanca ve belli başlı dillerin dışında pek çok batılı dil, henüz yazılı edebiyata geçmemişti.

Türkçe, Ural – Altay dilleri ailesine mensuptur. Bu gruptaki diller bazı ortak özellikler gösterirler; hepsi yapı yönüyle ekmelidir. Ön ekleri (artikeller) yoktur. Kelime türetme ve çekim son eklerle yapılırken kökler değişmez. Sıfatlar isimlerden önce kullanılır. Sayı bildiren kelimelerden sonra çokluk eki yer almaz. Bu bağlamda öğrenilmesi çok da zor bir dil değildir. Kısa süreli ve programlı Türkçe kursu İstanbul ile kısa sürede Türkçe öğrenebilirsiniz.

Türkçe; Kıbrıs, Irak, Balkanlar, Orta Asya ve Orta Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, ülkemizi çevreleyen geniş bir coğrafya içerisinde konuşulmaktadır. Ayrıca Romanya, Makedonya, Kosova ve Irak’ın tanınan ve kullanılan dilidir. Bulgaristan’da ise bazı bölgelerde konuşulmaktadır. Türkçenin çevre bölgelerdeki etkin rolü, yabancılar için popüler bir dil olma özelliğini güçlendirmektedir. Latin harfleri ile yazılmasına rağmen farklı bir dil bilgisi yapısına sahip olan Türkçe için en iyi öğrenim biçimlerinden biri de Türkçe kursu İstanbul eğitimidir.

Türkçe kursu İstanbul, temel gramer bilgilerinin yanı sıra günlük kullanımların üzerinde de durur ve dili en basit şekliyle kavramanıza yardımcı olur. Türkçeyi iyi konuşsanız dahi, yazı dilinin özelliklerini ve kurallarını bilmeden doğru cümleler kuramazsınız. Uzman eğitmenlerimiz kısa sürede hedef dilinizi öğrenmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte İngilizce, Fransızca ya da Arapça ve diğer yabancı dillere sahip öğretmenlerden eğitim almak, Türkçeyi öğrenmenizi hızlandıracaktır.

Türkçe kursu İstanbul eğitimleriniz için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, kurs içeriği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI