HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Özel Çince kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Ana dilimiz dâhil bütün diller birçok gramer kuralına sahiptir. Bu kurallar dizisi, Çince ya da bir başka yabancı dili öğrenmeye başladığımızda karşımıza öğrenme zorunluluğu olarak çıkar. Şurası bir gerçek ki, hiçbir dili gramer kurallarını bilmeden öğrenemeyiz, hatta ana dilimizi bile! Bununla birlikte Çincenin durumu diğer dillerden biraz daha farklıdır. Çincede karakterlerin nasıl yazıldığını belirleyen herhangi bir kurallar dizisi yoktur. Bu nedenle de Çince öğrenmek, diğer dillere göre biraz daha gayret gerektiriyor. Siz de dünyanın en güzel dillerinden biri olan Çinceyi öğrenmeye karar verdiyseniz eğer, özel Çince kursu ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

 

Özel bir dil: Çince

 

Dünya dilleri arasında karakter şekilleriyle yazılan neredeyse tek dil olan Çincenin geçmişi 3.500 yıl öncesine uzanmaktadır. Aslında Çince, sayıları binleri bulan ufak dillerin tümüne birden verilen isimdir. Diğer bir deyişle her beş kişiden birinin konuştuğu Çince, birçok dilcikten oluşmuştur. Bu nedenle de Çince, dil bilimcileri tarafından bir dil değil, daha çok bir dil ailesi olarak kabul edilir. Bu dilcikler arasından en çok konuşulanı ise Mandarindir. Bu dil ailesi, Çinceyi öğrenmenin ilk zorluğu olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte özel Çince kursu, ana dili Çince olan öğretmenleriyle iyi bir temel eğitim almanızı sağlayacaktır.

 

 

Çin yazısı da, bu dilin bütün karakteristik özelliklerini yansıtır. Çin dilindeki karakterler yan yana geldiklerinde kelime oluşturmazlar, çünkü her kelime için farklı bir karakter vardır. Geleneksel Çince günümüzde basitleştirilmiş karakterlere dönüştürülmüştür. Bu durumda günlük bir gazeteyi okumak için en az üç bin Çince karakter bilmeniz gerekir. Yine de dünyanın en çok konuşulan dili olan Çinceyi öğrenmek için birçok nedeniniz var. Bunların en başında da mesleki kariyer var elbette… Özel Çince kursu ile mesleki kariyeriniz açısından da büyük bir adım atmanız mümkün…  Böylece öğrendiğinizi dili mesleki alanınıza göre yönlendirebilir ve kursunuz süresince çok daha verimli bir eğitim süreci geçirebilirsiniz.

 

 

Çincede ana dili etkisi

Şüphesiz yabancı dillerin hepsinde ana dili etkisi çok önemlidir. Diğer bir deyişle, dili öğrendiğiniz kişinin Alman, İngiliz, Fransız ya da bir Çinli olması bu dili çok daha iyi bir telaffuz biçimi ile öğrenmeniz anlamına gelir. Bir dilin telaffuzu en az gramer kuralları kadar önemlidir. Eğer çok kötü bir telaffuza sahipseniz anlatmak istediğiniz hiçbir şeyi doğru olarak aktaramazsınız. Bu da özel Çince kursu boyunca ana dili Çince olan öğretmeninizle kuracağınız diyalogun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Çince öğrenmek, tonları öğrenmekle direkt bağlantılıdır. Karakterler, dil bilgisi ya da kelimeleri zaman içerisinde öğrenebilirsiniz. Ancak ses tonları temel bir eğitime ihtiyaç duyar. Bir kez yanlış öğrendiğinizde bu sürekli olacaktır. Özel Çince kursu, birebir eğitim şekli ve On-line materyalleri ile tüm bu zorlukları kısa sürede aşmanızı sağlayacaktır.

 

Özel Çince kursu hakkında eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top