HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Konya İngilizce özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminde pek çok farklı yöntem vardır. Yeni bir dili öğrenirken eğitim yöntemleri, öğrencinin gelişimi açısından son derece önemlidir. Bu nedenle eğitim uzmanları her geçen gün yeni ve farklı eğitim yöntemleri geliştirmektedir. Bununla birlikte eğitim biçimleri ya da yöntemlerinin doğru işlemesi için kişinin İngilizce seviyesi, ilgi alanları ve meslek tercihi de öne çıkan faktörlerdir. Konya İngilizce özel ders, öğrencinin bilgi ve ilgi alanlarına göre eğitim programını belirleyerek, düzenli bir şekilde gelişimini sürdürmesi için alternatif eğitim yöntemleri sunmaktadır.

 

Beyninizi İngilizce çalıştırın

İngilizce öğrenmek için kullanacağınız farklı yöntemlerden biri de “İngilizce düşünme” alışkanlığını edinmenizdir. Eğer kısmen de olsa İngilizce konuşulan bir yerde yaşıyorsanız, bu dili her gün birkaç saat kullanmak için fırsatınız olabilir. Bu İngilizce pratikleri için oldukça önemli bir çalışma ortamıdır. Fakat İngilizce öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu bu dilin konuşulmadığı ülkelerde yaşamıyor ki, bu sizin için de geçerli olabilir.  Bu nedenle İngilizce pratiğiniz için farklı yöntemler geliştirmeniz gerekmektedir. Örneğin “İngilizce düşünme”, oldukça etkili bir çalışma yöntemidir. Bir diğer deyişle, İngilizce sizin “iç sesiniz” olabilir. İngilizce dilini kullanarak düşünmeye başlarsınız ki böylece zihniniz kelimeleri, ikinci dile çevirmekten kurtulmaya başlar. (Çünkü artık İngilizceyi ana dili gibi algılamaktadır.) Konya İngilizce özel ders, ana dili İngilizce olan öğretmenleriyle bu konuda çok daha sistemli ve etkin çalışmanızı sağlayacaktır.

 

İngilizce eğitim süreci boyunca konuşma yeteneğiniz yavaş yavaş gelişecektir. Ancak ilk başlarda diğerlerine göre daha yavaş konuşabilirsiniz. Bunun nedeni, zihninizin hala kendi ana dilini ön planda tutuyor olmasıdır. Çünkü İngilizce, tıpkı diğer diller gibi, kendi cümle yapılarına sahiptir. İyi haber şu ki, İngilizce düşünmek konuşma akıcılığını kazanmanız için size büyük destek olacaktır. Bu çok zor değil, ancak bilinçli çaba ve pratik gerektiriyor.

 

Think in single words

Birçok uzman en iyi başlangıçların küçük adımlarla olduğunu söylüyor. Bu da, günlük hayata dair basit kelimeleri düşünmek anlamına geliyor. Etrafınıza bakın! Ne görüyorsunuz? Binalar, evler, arabalar, insanlar, kediler, kuşlar… Çevrenizdeki her objenin adını İngilizce olarak söylemeye çalışın. Bu pratiğe devam etmek size farkında olmadan keyifli bir alışkanlık kazandıracaktır. Ve tabii beyninize de! Önce isimlerle başlayıp daha sonra fiillerle devam edebilirsiniz. Aynı yöntemi bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını bulmak için de kullanabilirsiniz. Uzmanların önerdiği bir başka öğretim biçimi de budur; zihninizdeki kelimeleri bilmediğiniz nesnelerle İngilizce olarak anlatmak! Bu konuda Konya İngilizce özel ders öğretmenlerinizden destek alabilir ve İngilizce pratiklerinizi çoğaltabilirsiniz.

 

Think in sentences

Diğer bir pratik yöntemi de zihninizde basit İngilizce cümleler kurmaktır. Örneğin, bir parkta oturuyorsanız, “It’s such a beautiful day” ve “People are playing sports with their friends” gibi şeyler söyleyebilirsiniz. İlk birkaç cümleden sonra daha zorlarına geçebilirsiniz. Bununla birlikte günlük aktivitelerinizi de İngilizce olarak anlatabilirsiniz. Bunu yapmanın birkaç yolu var. Örneğin;  “I put on my shirt” ya da “He drives the bus” gibi cümleler kurabilirsiniz. Birkaç kısa cümleden sonra, şöyle uzun bir anlatımı da deneyebilirsiniz:

 

“When I leave the house, I’m going to get an iced coffee. Then, I’ll take the train to class. I’m studying with Paola today. She said she booked a study room at the library for 2 p.m.”

 

Bu çalışma yöntemlerini alışkanlık haline getirdiğinizde, kelimeler ve cümleler aklınızda kalacak ve siz farkında olmadan İngilizce düşünmeye başlayacaksınız.

 

 

 

Scroll to Top