HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İtalyanca özel ders İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Dünya üzerinde en popüler ülkelerden biri de İtalya’dır. Ülkenin ana dili olan İtalyancanın da aynı ilgiyi gördüğü şüphesiz… Açıkçası kim İtalyanca öğrenmek istemez ki! Üstelik Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve diğer romans dilleriyle büyük benzerlikler taşıyan İtalyancayı öğrenmek hiç de düşündüğünüz kadar zor değil. Müzik alanında epeyce ağırlığı olan dilin, Türkçede de denizcilik ve ticaretle ilgili birçok kelimesi mevcut. Ticaret kanunlarının İtalya hukukundan alınması, birçok İtalyanca terimin Türkçeye girmesine neden olmuş ki Türkçe sözlükte 600’den fazla İtalyanca sözcük yer alıyor. Bu da aslında İtalyancayı neredeyse bildiğimizin bir kanıtı! Bu bilgileri pekiştirmek ve dünyanın en güzel dillerinden biri olan İtalyancayı öğrenmek için İtalyanca özel ders İstanbul size her türlü imkânı sunuyor.

 

İtalyanca öğrenmek

Dil bilimcilerin “öğrenme” olarak niteledikleri anadili ya da ilk dil edinimi, ünlü düşünür yazar Chomsky’nin geliştirdiği yeni yorumdan sonra “edinim” olarak değerlendirilmiştir ki, bu görüşe göre anadili edinilmekte, yabancı dil ise öğrenilmektedir. Bu tespit, İtalyanca ve tüm yabancı dil öğrencileri için önemlidir. Bu iki görüş özetle şunu söylemektedir: Anadili edinimi bilinçaltında, öğrenmek ise bilinçli olarak gerçekleşmektedir. Bu da iyi bir İtalyanca eğitiminin standartlarını belirlemektedir. İtalyanca özel ders İstanbul, öğrenci odaklı ve birebir eğitim yöntemini uygulamaktadır. Öğrencinin iş ya da akademik programına, hedef ve amaçlarına göre düzenlenen ders programı, görsel ve işitsel materyallerle desteklenmektedir.

İkinci bir dil öğrenmek, ilk ya da ana dili öğrenmekten çok daha farklı çalışmalar gerektirir. Aslında temel sorun yalnızca yeni dilin gramer ve benzeri zorlukları değil, ana dildeki alışkanlıkların yarattığı özel bir ket vurumdur. Bu da İtalyanca özel ders İstanbul eğitimlerinde uygulanan birebir yönteminin önemini ortaya çıkarmaktadır. Öğrenci-öğretmen arasındaki İtalyanca diyalog, günlük konuşma ve yerel kültürün de öğrenciye geçmesine yardımcı olmaktadır. İtalyanca ve diğer tüm yabancı dillerde kültürlerarası sağlam bir geçiş sağlanmalı ve dil-toplum-kültür köprüsü en iyi şekilde kurulmalıdır. Bu da sistemli bir çalışma, birebir diyalog ve alıştırmaların düzenli olarak yapılması anlamına gelmektedir. İtalyanca özel ders İstanbul, bu düşünceler dikkate alınarak hazırlanan özel bir dil öğretim yöntemidir.

İtalyanca özel ders İstanbul eğitim planlama departmanı, ilk günden itibaren eğitiminizi takip etmekte ve desteklemektedir. Ayrıca eğitim danışmanları süreç boyunca aktif olarak öğrencilere rehberlik yapmaktadır.

 

 

 

 

 

Scroll to Top