HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İspanyolca eğitim sistemi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

Aslında İspanyolca öğrenmemek için hiçbir mazeret yok!  Eğer gerçekten İspanyolca öğrenmek isterseniz bunu kesinlikle yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey düzenli ve somut bir ders programı hazırlamak ve İspanyolca eğitim sistemi hakkında bazı bilgilere sahip olmak! Tıpkı diğer dillerde olduğu gibi İspanyolca öğrenmek için de kendinize belli bazı hedefler koymanız gereklidir. Bu hedeflerin temel amacı sizi motive etmek ve eğitim süreniz boyunca vazgeçmenizi engellemektir. İyi bir İspanyolca eğitim sistemi ile bu harika dili kısa sürede öğrenebilir ve belki de yabancı bir firmanın halkla ilişkiler müdürü olabilirsiniz. Neden olmasın? Gerçekçi hedeflerle amacınıza ulaşma şansınız her zaman çok daha yüksektir.

 

 

“I Want to Learn Spanish!”

Yeni bir dil öğrenmeye karar verdiğimizde genellikle iyi bir eğitim kurumu için araştırmalara başlarız. Bu, en doğru yöntemlerden biridir çünkü yeni bir dil öğrenmek için bu konuda uzman olan eğitmenlere ihtiyacımız vardır. Her şeyden önce gramer bilgisini sağlam bir temel üzerine kurmak zorundayız. Diğer bir deyişle, ihtiyacımız olan iyi bir İspanyolca eğitim sistemi ve alanında uzman öğretmenlerdir. Bununla birlikte İspanyolca kursu size rehber olacak, bu uzun ve çetrefilli yolda kaybolmadan ilerlemenizi sağlayacaktır. Tabii sizin de bu rehbere inanmanız daha doğrusu destek olmanız şart! Bu durumda “I want to learn Spanish!” demenin yanı sıra “Yeni bir dili nasıl öğrenirim?” sorusuna da kafa yormak gerekiyor ki bu sorunun cevabı motive edici hedef ve amaçlarınız arasında saklıdır.

 

Motivasyon yeni dil öğrenmek için çok önemlidir. İspanyolca öğrenmek için bazı motive edici sebepler şunlardır:

 

-İspanyol yaşam kültürünü merak edebilir ve bu kültür içerisinde kendinize bir yer edinebilirsiniz.

-Bugünün ve geleceğin mesleği olan turizm sektöründe İspanyolca konuşarak kendinize sağlam bir alan yaratabilirsiniz.

-Borges’i orijinal dilinde okuyabilirsiniz.

-İspanyol kaynaklı global bir şirketin dünya temsilcisi olabilirsiniz.

Ve diğerleri…

 

Bu hedeflere ulaşmak için İspanyolca eğitim sistemi ayrıcalıklı bir öneme sahiptir. Şimdi bu sisteme birlikte göz atalım.

Genellikle ikinci dil olarak tercih edilen İspanyolcayı öğrenmek, özellikle İngilizce bilenler için çok daha kolaydır. Bu durumda İspanyolcayı çok daha hızlı öğrenebilirsiniz. İspanyolca dili İngilizceden ve diğer dillerden pek çok kelime barındırır. Ana diliniz ya da İngilizceden aşina olduğunuz kelimeleri kullanarak motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

 

İspanyolca eğitim sistemi her şeyden önce birkaç dil bilen öğretmenlerin dahil olduğunu bir yöntemdir. Ana dili İspanyolca olan öğretmenler eşliğinde bir yandan yeni bir dili öğrenirken diğer yandan diğer dillere de yakınlaşmaya başlarsınız.

 

Sistem içerisindeki eğitim programları sizin iş ya da okul programınıza göre ayarlanır ki bu da, derslerinizi atlamadan yapabilme imkanı demektir. Bununla birlikte İspanyolca seviyeniz de çok önemlidir. İspanyolca bilginizi İspanyolca seviye tespit sınavı ile ölçebilir ve derslerinize eksik olduğunuz gramer yapılarından başlayabilirsiniz.

 

İspanyolca eğitim sistemi sadece gramer değil konuşma ve karşınızdaki anlama pratiklerinde de size katkı sağlayacaktır. Bir dilin temeli gramer olsa da konuşma pratiği asla atlanmaması gereken bir husustur. Bu sistemdeki avantajınız öğretmeninizin ana dilinin İspanyolca olmasıdır. Böylece sadece gramer değil genel konuşma dilini ve bu dile dair yaşam kültürü bilgilerini de öğrenebilirsiniz.

 

Scroll to Top