HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce kısa mesaj

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce dil bilgisi, tıpkı diğer yabancı diller gibi temel pek çok kurala sahiptir. Bu kuralları öğrenmek, temel dil bilgisini en iyi şekilde kavradığınızı gösterir. Bununla birlikte diyalog, telefon yazışmaları ya da İnternet forumlarında kullanılan İngilizce kısa mesaj ifadeleri daha kolay iletişim kurmanıza yardımcı olmaktadır.

İngilizce kısa mesaj ifadeleri arasında en yaygın olanlardan ikisi “LOL” ve ““I know, right?” kullanımlarıdır. Her iki ifade de, İngilizce kısa mesaj konuşmalarında sıklıkla kullanılmakla birlikte oldukça geniş anlamlar taşımaktadır.

 

“I am laughing out loud…”

 

“Lol” ifadesi ile başlayabiliriz… “Lol”, sesli gülmek anlamında kullanılan kısa bir ifadedir. Diğer bir deyişle, “I am laughing out loud…” demektir. “I” ve “Be” fiili olan “am”, cümleden çıkartılmıştır. Temel olarak, “lol” bir kişinin bir şey hakkında fikrini ifade eder.

 

İkinci ifademiz ise basit bir anlama sahip gibi görünen “I know, right?” ifadesidir. Fakat “I know, right?” ifadesi de tıpkı “lol” gibi oldukça fazla anlamı içermektedir.

 

“LOL” ifadesini İngilizce kısa mesaj olarak nasıl kullanabiliriz?

 

İngilizce dili uzmanlarına göre “Lol” ifadesi, İngilizce yazılı iletişim ya da kısa mesajlarda oldukça önemli bir amaca hizmet etmektedir. Diğer bir deyişle, kişilerin iletişimlerini kolaylaştırmaktadır. Gülmek ya da gülümsemek, rahat, memnun ya da keyifli bir durumda olduğumuzun ifadesidir. Uzmanlara göre “Lol” ifadesi de aynı amaca hizmet etmektedir. İngilizce konuşanlar bir cümlenin başında, ortasında veya sonunda “Lol” ifadesine yer verirler. Bununla birlikte birçok durumda konuşma dilini ya da kötü haberleri yumuşatmak için de bu İngilizce kısa mesaj ifadesi kullanılır.

 

Örneğin;

 

Lol your car started to overheat just as I pulled into the driveway…”

Your car started to overheat just as I pulled into the driveway lol…”

Bad news lol your car started to overheat!”

 

Her üç cümlede de temel fikir, kötü haberin biraz daha yumuşatılarak verilmesidir. Bu durumda Lol, “laughing out loud” ifadesinden çok daha fazla anlam taşır… Aslında yukarıdaki cümlede, arabanın başına gelenler hiç de komik değildir.  Bu örnekler, İngilizce kısa mesaj iletişimlerinde Lol gibi ifadelerin pek çok anlamı ve kullanım şekli olduğunu bilmemiz açısından önemlidir. Bununla birlikte birçok kısa mesajda LOL ifadesi kahkahalarla gülmek anlamında kullanılmaya devam etmektedir.

 

İngilizce kurs eğitiminiz boyunca kısa mesaj ifadelerini en iyi şekilde öğrenebilir ve konuşma dili yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce kursu ve İngilizce birebir kurs için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve istediğiniz zaman İngilizce kursu eğitimlerinize başlayabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top