HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce kelime dağarcığı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce eğitiminin temeli gramere dayanır. Bu kesinlikle doğru bir yargıdır. Gramer bilgisinin ilerlemesi ise İngilizce kelime dağarcığı ile doğru orantılıdır. Akıcı bir İngilizce konuşmak için dil bilgisi eğitiminin yanı sıra kelime dağarcığınızı da kesinlikle geliştirmelisiniz. Bu aslında pek de zor değil… İngilizce kursu süresince birçok yeni kelime öğrenebilirsiniz. Daha çok gramer bilginizi geliştirmeye yönelik olan bu derslerin dışında seviyenizi uygun kitaplar okumak da İngilizce kelime dağarcığı açısından son derece yararlı olacaktır. Peki, yeni kelimeleri hangi yöntemlerle daha iyi öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Şimdi bu konu üzerinde duralım…

 

İngilizce kelime dağarcınızı geliştirin

İngilizce kelime dağarcığı için birçok farklı yöntemi deneyebilir ve bilginizi artırabilirsiniz. Bununla birlikte ilk sırada, her gün en az beş kelime öğrenmek şartı olabilir. Eğer İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz kursunuzun yanı sıra mutlaka İngilizceye zaman ayırmanız gerekir ki bu da her yeni alıştırma ya da pratik çalışmada yeni kelimeler öğreneceğiniz anlamına gelir.

 

İngilizce dil bilgisinin gelişmesini sağlayan en iyi yöntemlerden biri bolca kitap okumaktır. Elbette bu kalın bir roman ya da bir araştırma kitabı olmayabilir. İngilizce kısa öyküler, kelime dağarcığının gelişmesi için en ideal alıştırma yöntemidir. Okurken, dinleme becerinizi de geliştirebilirsiniz. Sesli öyküler bir yandan cümle ve kelime bilginizi artırırken dinleme pratikleri de anlama becerinizi yükseltecektir.

 

İngilizce basit cümlelerle yazmaya çalışın

İngilizcenizi geliştirmenin en kestirme yollarından biri de basit kurallı cümlelerle yola çıkmaktır. İngilizce seviyenize göre basit cümleler yazabilir ve seviyeniz ilerledikçe daha karmaşık yapıları kullanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin İngilizce sesli öykülerden birini dinledikten sonra aklınızda kalanları İngilizce olarak yazabilir, böylece İngilizce dinleme becerinizi de test edebilirsiniz. Tabii, İngilizce kelime dağarcığı için en klasik yöntemlerden biri de sözlüklerle çalışmaktır. Kelime kartları ya da mini sözlükler, gün içerisinde sıklıkla yararlanabileceğiniz kaynaklar olabilir. Kısa otobüs yolculuklarında ya da bir kahve molasında, kelime kartlarınızı karıştırabilir ve her gün en az beş kelimeyi öğrenmeye çalışabilirsiniz.

 

İngilizce kelime listesi yapın!

Yeni İngilizce kelimeleri öğrenmek için her gün bir kelime listesi oluşturabilirsiniz. İlk kelime listeniz bizden! Siz de ilgi duyduğunuz alanlarda farklı listeler oluşturabilir ve öğrendiğiniz kelimelerle cümleler kurarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

 

1. Beet

2. Radish

3. Potato

4. Sweet Potato

5. Carrot

6. Garlic

7. Onion

8. Asparagus

9. Rhubarb

10. Celery

11. Lettuce

12. Spinach

13. Kale

14. Cabbage

15. Arugula

16. Broccoli

17. Artichoke

18. Cauliflower

19. Tomato

20. Cucumber

21. Avocado

22. Eggplant

23. Pepper

24. Butternut Squash

25. Pumpkin

26. Zucchini

27. Portobello Mushroom

28. Shiitake Mushroom

29. White Button Mushroom

 

İngilizce sebze isimlerini öğrenmek bir bahçeyi büyütmek gibidir. Biraz sıkı çalışma ve sabırla, İngilizce iletişim kurmak için kullanabileceğiniz büyük bir kelime hazineniz olacaktır.

 

 

Scroll to Top