HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce kelime bilgisini geliştirme

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Size bir sır vermemizi ister misiniz?

Oyunlar özellikle de bilgisayar oyunları sadece çocuklar için değildir.

Peki, diğer sırrı biliyor musunuz?

Bilgisayar oyunları aslında yetişkin İngilizce öğrencilerinin pratik yapmak için kullanabilecekleri etkili bir öğrenme aracıdır.  Bununla birlikte bu tür oyunlar İngilizce kursu ya da birebir İngilizce dersi eğitimlerinizi yüksek oranda destekler.

Oyunlarla İngilizce öğrenmeye hazırsanız bu makale tam size göre!

Let’s go!

 

 

Şurası bir gerçek ki, İngilizce öğrenirken eğlenmek işe yarayan, denenmiş ve doğru bir yöntemdir. Bunun birkaç nedeni var. Şöyle ki;

 

Yukarıda söylediğimiz gibi, oyunlar sadece çocuklar için değildir. Araştırmalar, yetişkinlerin eğlenceli bir süreçle öğrendikleri bilgileri hatırlama ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Oyunlar size çeşitli dil becerilerini öğretir. Bilgisayar oyunlarını İngilizce yazma, konuşma ve dinleme pratiği yapmak için kullanabilirsiniz.

 

Oyunlar, geleneksel sınıf ortamının dışında da öğrenmenizi sağlar. Öğrenme, sınıfla sınırlı değildir.

Ayrıca oyunlar İngilizce kursu bilgilerinize destek olacaktır.

Takım oyunları İngilizce konuşmayı teşvik eder ve güveninizi arttırır. Mümkünse takım oyunları oynamayı deneyin. Bu, İngilizce konuşma becerilerinizi eğlenceli ve daha az stresli bir ortamda uygulama fırsatı verecektir.

Oyunları her yerde oynayabilirsiniz. Dil öğrenme oyunları Online oynanabilir, evde, coffee shops’ta ya da bir partide… İngilizce öğrenmek için fırsatlar sınırsızdır.

İngilizce pratik için 5 oyun!

Hangi bilgisayar oyunları İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olur?  En popüler 5 oyunu sizler için derledik.

So, are you ready to play?

 

1.ABC Countdown

ABC Countdown harika bir başlangıç olabilir. Bu oyunun temeli oldukça basit: Süre bitmeden önce, sırayla, İngilizce alfabenin her harfine tıklamanız gerekiyor. Ancak hızlı tempolu müzik arka planda çalarken ve saniyeler geçtikçe bu, pek de kolay olmayacaktır.

Bu oyun, İngilizce alfabeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır. Birkaç turundan sonra, İngilizce alfabenin A’dan Z’ye sırasını öğrenmeye başlayacaksınız.

 

2.Word Whomp

Word Whomp, İngilizce yazma ve heceleme becerilerinizi geliştirmenizi sağlar. Bu oyunda, size altı harf verilir ve bu harflerle kaç kelimenin hecelenebileceğini belirlemeniz gerekir. Her kelimeyi bulmak için iki buçuk dakikanız var.

Bu oyun yeni dil öğrenenler için zor olabilir. Ancak, biraz pratikle, İngilizce kelime bilginizi geliştirmenin eğlenceli bir yoludur.

 

3.Greek to Me

Yunanca “Greek to Me”, İngilizce kökenleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı sunar.  (İngilizce kelimelerden oluşturulmuş kelimeler veya kelime ögeleri, genellikle Yunanca veya Latincedir). Bu oyunda çoktan seçmeli soruları cevaplamak için olimpiyat oyunlarında yarışacaksınız.

Bu oyunla birlikte genel kök kelimeleri tanımaya başlayacaksınız. “Greek to Me” oldukça kullanışlı bir oyundur, çünkü sadece oyundaki kelimeleri öğrenmeyeceksiniz, aynı zamanda diğer kelimelerle aynı kökü kullanarak konuşmaya başlayacaksınız.

 

4.Board Games

Board Games size diğer İngilizce öğrenenler ile oynama şansı verir. Bu, öğrenmeyi daha motive edici hale getirebilir ve ayrıca İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmenize olanak sağlar.

 

5.Boggle

Boggle, yalnız veya arkadaş grubu ile oynamak için eğlenceli bir oyundur. Amaç Boggle panosundaki harfleri birbirine bağlayarak kelimeler oluşturmaktır. Geleneksel oyunda, kelimeler yalnızca yan yana gelen harfleri birbirine bağlayarak oluşturulabilir. Ancak daha da fazla pratik yapmak için kuralları değiştirebilir ve tahtadaki tüm harfleri kullanabilirsiniz. Bu oyun İngilizce kelimeleri tanımak ve yazmak için harika bir pratiktir.

 

Scroll to Top