İngilizce eğitimi

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

“Is there other intelligent life in the universe?” ” ya da“Who really killed Kennedy?” gibi bazı sorular vardır ki, istediğiniz kadar araştırın ya da en üst düzeydeki uzmanlarla tartışın yine de cevabını bulamazsınız. Bu sorular ve çok daha fazlası, hepimizin aklında dolaşıp durur. Ancak, dil öğrenenler için daha uygun olan soruları cevaplayabiliriz. Yeni bir ya da birkaç dil öğrenmeye karar verdiğinizde aklınızda pek çok soru vardır. Bu makalede yabancı dil öğrencilerinin İngilizce eğitimi hakkında“What’sthemeaning of…?” ya da “How do you say…?” gibi ortak sorularını cevaplandırmaya çalışacağız.

 

Bu tür soruların cevaplarını öğrenmek size yardımcı olur mu?

İlk olarak, bu soruların cevaplarını bilmek, endişelerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Bir dil öğrenmek, kısa vadede pek de kolay değildir ve ne kadar iyi öğrenebileceğinizi bilememek, biraz ürkütücü olabilir. Bu belirsizliği azaltmak, endişenizi de azaltabilir. Böylece dil öğreniminiz daha az stresli hale gelebilir.

Ayrıca, bu soruların cevaplarını bilmek, öğrenme deneyiminden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu endişenin dışında, iyi şeylere odaklanabilirsiniz: dilbilgisi, kelime bilgisi ve eğlence gibi… Ayrıca, bu soruların çoğu, sizin için en uygun yaklaşımların hangileri olduğunu belirlemenize yardımcı olacak ve bu da öğrenmeyi daha keyifli hale getirecektir.Daha da ötesinde bu soruların cevapları, bir dil öğrenirken verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

 

Şimdi birkaç soruyu ve cevabını birlikte inceleyelim:

1.Question: What’sthebestwaytolearn a language?

1.Answer: Undetermined, but here aresomeideas!

Bu soruya tek bir cümle ile cevap verebiliyorsanız eğer, çoğu akademisyenin önündesiniz demektir. Bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yolu -herkes mümkün olduğu kadar kısa sürede ve verimli bir şekilde öğrenmek istediği için- hala birçok araştırmanın konusudur. Dolayısıyla bu soru için kesin bir cevap olmasa da, yeni bir dil öğrenirken yardımcı olabilecek birkaç önemli ipucu her zaman vardır.

Araştırmalar, bebeklik ile ergenlik arasındaki dönemin yeni bir dil öğrenmek için en değerli zamanlar olduğunu göstermektedir. (Eğer siz de Cumartesi sabahları hala çizgi film izlemeye devam ediyorsanız hiç vakit geçirmeden dil eğitimine başlayabilirsiniz.) Elbette öğrenmenin yaşı olmaz! Gençler ve ileri yaşlardaki öğrenciler için “dile maruz kalma” yöntemi oldukça işe yarayan bir yoldur. Özellikle yurt dışı dil eğitimi ve bulunduğunuz ortamda İngilizceye maruz kalmak, dil eğitiminize büyük bir katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte ev ya da ofis ortamlarınızda da pek çok İngilizce materyal kullanabilir ve İngilizce kursu eğitiminizi ilerletebilirsiniz.

 

2.Question: How can I staymotivatedtolearn a language?

2.Answer: Itdepends on you, but here aresomethingstoconsider.

Bazı araştırmacılar, motivasyonun yeni bir dili öğrenmek için oldukça önemli bir faktör olduğunun altını çizmektedir. Yüksek motivasyon, doğal yetenek eksikliğini dahi telafi edebilmektedir. Bununla birlikte, motivasyon kişisel ve özneldir. Bu nedenle nasıl motive olacağınızı bilmek ya da bulmak tamamen sizinle ilgilidir.

Bazı öğrenciler arkadaşları ya da aile üyeleri sayesinde, bazıları sınıf, seyahat ya da iş için motive olurlar. Ancak, en motive edici yönlerden biri, hedef dil kültürlerine maruz kalmak ve ilgi duymak olabilir. Bir başka araştırma, başka bir kültürün benimsenmesinin başarının anahtarı olduğunu göstermektedir. İşte bu yüzden dil eğitiminizden asla vazgeçmeyin! En sevdiğiniz yabancı filmlerin ve favori müziklerin keyfini çıkartın! YouTube’da İngilizce yemek tarifleri izleyin ve sonra da onları pişirin ya da 90’ların komedi dizilerine abone olun! Tüm bunlar kendi başınıza dile maruz kalma yöntemidir.

 

3.Question: How can I learntocommunicatewithnativespeakers?

3.Answer: Don’tworryandinteractmoreoften.

Anadili İngilizce ya da diğer diller olanlarla iletişim kurmak ilk başta zor olabilir. Sonuçta, bir dilde tam olarak yetkin olmadığınızı bildiğinizde, çevrenizdekilerle konuşmaktan kaçınabilirsiniz. Ancak becerilerinizi geliştirmek sizin için önemlidir, bu nedenle korkmayın… Biraz cesaret iyi bir diyaloğun başlangıcı olabilir.

 

 

 

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI