HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Gönül Kıvılcım İle Söyleşi 6 Ocak 2018 Cumartesi 14:00 – 16:00 arasında

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

GÖNÜL KIVILCIM İLE DİL, EDEBİYAT VE UĞULTULAR HAKKINDA SÖYLEŞİ

SDM Dil Okulu, Ocak ayı itibariyle “Dil ve İletişim” başlıklı yeni bir dizi etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklerde, edebiyat başta olmak üzere sanatın farklı disiplinlerinden konuklar ağırlanacak.
Dil eğitiminde başarılı olmanın yolu, okumayı, diğer bir deyişle “edebiyatı” kullanılır bir araç haline getirmekten geçiyor. Bunun ilk adımını ise, edebi eserleri sevdirmek ve böylece öğrencilerde, edebiyatın, hayatımızın önemli bir parçası olduğu algısını uyandırmak oluşturuyor.
“Dil ve İletişim Söyleşileri”nin ana izleği olan “Dil ve Edebiyat” başlığı, bu düşünceyle yola çıktı. Farklı yaş grubu ve profesyonel alanlardan pek çok öğrenciye eğitim veren SDM Dil Okulu, yazarlarımızı ve eserlerini, öğrencilerine tanıtarak, dil eğitiminde edebiyat ve diğer sanatların önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Dil, Edebiyat ve Uğultular…
Eserlerindeki edebi dil ve kurgusal başarısıyla öne çıkan yazar Gönül Kıvılcım, “Dil ve Edebiyat” söyleşilerinin ilk konuğu olacak. Gönül Kıvılcım edebiyatın dil öğreniminde öneminin yanı sıra, yurt dışında dil üzerine sürdürdüğü eğitimlerini bizimle paylaşacak. Bununla birlikte, yazarın geçtiğimiz günlerde İletişim Yayınları aracılığıyla okurla buluşan yeni romanı “Uğultular” hakkında da keyifli bir sohbet gerçekleştirilecek.

DİL VE İLETİŞİM SÖYLEŞİLERİ – “DİL VE EDEBİYAT”
GÖNÜL KIVILCIM İLE DİL, EDEBİYAT VE UĞULTULAR HAKKINDA SÖYLEŞİ
6 Ocak Cumartesi – 14.00
SDM Dil Okulu
Halaskargazi Cad. Sadıklar 2 Apt. No:198 Kat:3-4
Şişli – İstanbul

Gönül Kıvılcım Hakkında:
Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi aldıktan sonra yüksek lisansını Norveç’in Bergen Üniversitesi’nde kitle iletişim dalında tamamladı. Yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli basın kuruluşlarındaki gazetecilik kariyerinin ardından ilk öykü kitabı olan “Kasaba ve Yalanlar” (2001) yayımlandı. İlk romanı “Jilet Sinan” (2002) Arnavutçaya, Rumenceye ve Arapçaya çevrildi. “Parçalı Aşklar” (2004), “Yaşayan Tanıklarla Karaköy” (2010), “Suç Sarayı” (2011) ve “Babamın En Güzel Fotoğrafı” (2012) yayımlanan diğer kitaplarıdır. 2012 yılında Murathan Mungan’ın derlediği “Bir Dersim Hikâyesi” adlı antolojiye “Yasak Ülke” adlı öyküsüyle katıldı. “Bir Kadını Öldürmek” adlı oyunu 2015 yılında sahnelendi.

SDM Dil Okulu Hakkında:
SDM DİL OKULU, 1994 yılından bu yana İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Yunanca, Çince ve Yabancılar için Türkçe olmak üzere çeşitli dillerde eğitim vermekte olan dil okulumuz, “Birebir Eğitimler” ve “Kurumsal Eğitimler” olmak üzere öğrenci adaylarımıza kaliteli eğitim çözümleri sunmaktadır.
İletişime dayalı eğitim metotlarını benimsemiş olan kurumumuz ve eğitmenlerimiz, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını birinci planda tutarak, kişilere ve kurumlara özel, ihtiyaçlarına en etkili biçimde cevap verecek olan eğitim planlaması gerçekleştirmekte ve eğitim programı süresince gelişim raporları ve performans değerlendirmeleri aracılığıyla eğitimleri daha verimli hale getirmektedir.
Her öğrencinin öğrenme hızı ve öğrenme şeklinin farklı olmasından yola çıkarak tasarlanan dersliklerimizde, hem işitsel hem de görsel yönden teknolojinin en son imkanlarını kullanarak, öğrencilerimizin konforlu dersliklerde eğitim alıyor olması, dış etkenlerden kaynaklanabilecek konsantrasyon bozukluklarını en aza indirmektedir.
Alanında uzman, pedagojik formasyon sahibi eğitmenlerimiz, öğrencilerimizin tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahiptir.
Kurulduğu günden beri, öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına kalıcı ve akılcı çözümler getiren SDM Dil Kursu, amatör ya da profesyonel bireyler ve aynı zamanda birçok tanınmış kurum tarafından tercih edilmektedir.

https://sdm.com.tr/
http://sdmmagazin.com/
https://www.facebook.com/SDMLANGUAGESCHOOL/

Scroll to Top