HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Fransızca özel ders İstanbul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yabancı diller arasında entelektüel bir dil olarak tanımlanan Fransızcayı dünya üzerinde iki yüz milyondan fazla insan konuşmaktadır. Geçmişi Galyalılara kadar uzanan Fransızca, Yunanlıların Kelt, Romalıların ise Galyalı olarak isimlendirdikleri antik çağ insanlarının dilidir. Galyalılar, dilleri ve kültürleriyle büyük bir uygarlığı geliştirip, yaymayı başardılar. Bir zamanlar Galyalıların konuştuğu dili öğrenmek başlı başına heyecan verici olsa da, günümüzde Fransızca uluslararası politik ilişkiler açısından en çok tercih edilen dillerden biridir. Bu da dili, özellikle siyaset alanında akademik eğitim yapmak isteyenler için son derece önemli ve gerekli kılıyor. Akademik eğitim açısından bakıldığında ise, Fransızca özel ders İstanbul ayrı bir önem kazanıyor.

 

Fransa, Paris, Fransa…

Şüphesiz Paris, Fransızca öğrencileri için oldukça çekici bir motivasyon… Fransa denildiğinde de ilk aklan gelen her zaman Paris şehri oluyor. Şehir aynı zamanda Fransızca özel ders İstanbul öğrencileri için doğal bir dil pratik alanı… Fakat bu seviyeye ulaşıncaya kadar aralıksız olarak dil eğitimini sürdürmeniz gerekiyor.

Her dilin tarihsel gelişimi ve diğer dillerle etkileşim bazında farklı telaffuz kullanımları var. Dünya üzerinde konuşulan diller yapılarına ve kökenlerine göre iki yönde sınıflandırılıyor. Örneğin dil bilgisel yapı bakımından İngilizce Fransızcadan çok Çinceye yakın duruyor. Ancak Çince ile değil Fransızcayla akrabalığı var. Bu dil grubuna giren Hint-Avrupa dillerinden biri olan Fransızcayı da bükümlü (çekimli) diller arasında saymak gerekiyor. Açıkçası Fransızcanın gramer yapısı pek de kolay değil ancak bu dili öğrenirken çok zorluk çekeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu noktada Fransızca özel ders İstanbul, doğru bir eğitim biçimi olarak önem kazanıyor.

 

Fransızca seviyenizi yükseltin

Eğer Fransızcayı öğrenmeye karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken bu konuda ne kadar bilginizin olduğunu tespit etmektir. Bugüne kadar süren eğitim dönemleriniz boyunca Fransızcanızı ne kadar ilerletebildiniz ya da sadece birkaç popüler kelimeyi mi biliyorsunuz? Bilginiz hangi düzeyde olursa olsun Fransızca seviye testi size en doğru sonucu verecektir.

Öğrenci odaklı eğitim sisteminin uygulandığı kurs boyunca, Fransızca ders programı sizin eğitim, iş, özel hayat durumu ve yoğunluğunuzu göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

Fransızca özel ders İstanbul sizi hedef dilinizde en iyi düzeye ulaştıracaktır. Böylece her yıl 80 milyonun üzerinde yabancı turistin ziyaret ettiği Paris yolcularından biri de siz olabilir, romantik şatoları gezip, Fransız mutfağının doyumsuz lezzetlerini tadabilirsiniz. Bu tür uzun ya da kısa seyahatlerin pratik açısından son derece yararı vardır. Bununla birlikte meslek ve akademik kariyeriniz için de yurt dışı seyahati iyi bir deneyim olacaktır.

 

Scroll to Top