HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

English Speaking için pratikler

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Cerrahlar eğitim almaya başlamadan önce nasıl ameliyat yapacaklarını bilmezler.

Piyanistler ancak ilk eğitimlerinden sonra tuşlara nasıl basılacağını öğrenmeye başlar.

Hangi meslek dalında olursak olalım ilk önce işin nasıl yapıldığını öğreniriz.

 

Sonra pratik yaparız,  pratik yaparız,  pratik yaparız…

Bu, İngilizce conversations için de geçerlidir.

 

Eğer İngilizce diyaloglarda kullanılan dili, kelimeleri ya da ifadeleri bilmiyorsanız konuşmak ya da iletişim kurmak epey güç olabilir.

 

Bu makalede söz edeceğimiz 10 İngilizce sohbet kitabı, doğal konuşmalar hakkında pek çok bilgi, değerli ifadeler ve pratikler içeriyor.

 

İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun, size uygun bir kitabı bu liste içerisinde bulabilir ve İngilizce kursu pratik çalışmalarınızı artırabilirsiniz.

 

Şimdi İngilizce e-kitap listesini birlikte inceleyelim:

 

 

English e-books

English e-book’lar, İngilizce kursu ya da İngilizce özel ders ile başladığınız eğitiminizi desteklemek için harika materyallerdir. Bu tür kitapları günlük hayatınızda zaman ayırarak kolayca okuyabilir ve İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

 

50 Very Short Conversations

Level: Beginner

E-book platform: Kindle

 

Bu e-kitap konuşma pratiği için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Kitabın isminde de önerdiği gibi, basit ve sade bir İngilizceyle yazılmış 50 konuşmayı içerir. Her diyaloğun, okuyucunun konuşmalarda ne söylendiğini anlamasına yardımcı olacak resimleri vardır. Ek olarak,  okuduğunuzu anlayıp anlamadığınızı test etmek için alıştırmaları da çözebilirsiniz. Konuşmalar; selamlama, yardım isteme, şehirde yaşam ya da kişisel sorular sorma ve benzeri konulara göre ayrılmıştır.

 

Practice Makes Perfect: English Conversation

Level: Beginner

E-book platform: Kindle or Google Books

 

Bu e-kitap, konuşma becerilerini geliştirmek isteyen İngilizce öğrencileri için harika bir rehberdir. Kitap, pratik konuşmaları, sık kullanılan kelime ve cümlelerin açıklamalarını ve örnek cümleleri içerir. Böylece bir kişinin size soru sorup sormadığını veya selamlama gibi ortak konuşma işaretlerini tanımayı öğrenebilirsiniz. Bir dil öğretmeni tarafından yazılan kitap, özel olarak ESL öğrencileri için tasarlanmıştır.

 

 

Talk English: The Secret to Speak English like a Native In 6 Months for Busy People

Level: Beginner

E-book platform: Kindle

Bu e-kitabı diğerlerinden ayıran özelliği, yazarının altı ay içerisinde akıcı İngilizce konuşmayı, bazı kolay teknikleri kullanarak öğretebileceğini iddia ediyor olmasıdır.

Kitap öğrencilerin, gramer kurallarını nasıl uygulayabileceklerine odaklanır. Ayrıca, öğrencilerin ana dillerine çevirmeden İngilizceyi nasıl konuşabilecekleri ile ilgili ipuçları sunar. Kitabın tüm odak noktası, öğrencilerin çok fazla çaba göstermeden anadili gibi doğal ve hızlı bir şekilde nasıl İngilizce konuşabilecekleri üzerinedir.

 

 

Spoken English in Dialogues: 833 Most Common English Sentences Used by Native Speakers in Real Life Situations

Level: Beginner to intermediate

E-book platform: Kindle – Scribd

 

Pek çok öğrenci, İngilizceyi düzgün kullanmayı biliyor, ancak gerçek hayattaki konuşmalarda hala mücadele ediyor. Bu kitap, günlük konuşmaların farklı türlerinde kullanılan bazı ortak ifadeleri ve cümleleri öğrenmenizi sağlıyor. Kısa sohbetler, buluşma, doktor randevuları, seyahat ve diğer birçok ortak durumlarda kullanılan konuşma kalıplarını kapsıyor.

 

 

The Last Interview Series

Level: Advanced

E-book platform: Choose from multiple platforms

 

Kitabın isminin de belirttiği gibi bu e-kitap serisi, pek çok ünlü ismin ölmeden önceki son röportajlarına yer veriyor. Birçoğu Amerikalı ya da İngiliz olsa da aralarında Kolombiya’dan Gabriel García Márquez gibi oldukça önemli bir isim de var. Kitap serisi, bilim adamları, şarkıcılar, yazarlar, filozoflar, aktörler ve hatta şefler de dâhil olmak üzere her alandan ismi kapsıyor. Bu seri içerisinde ilgi alanınıza göre kitaplar seçebilir ve ünlülerin hayatları ve eserleri hakkında yapılan ilginç İngilizce röportajları okuyabilirsiniz.

Bu çeşitli İngilizce konuşma e-kitaplarını bu kadar değerli kılan şey, diyaloglarda kullanılan kelime, ifade ve tarzın farklılıklarıdır. Eğer düzenli olarak okursanız, konuşma becerileriniz hızla gelişecektir.

Scroll to Top