HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

En iyi yds kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Üniversiteler ve özel sektörde de geçerliliği bulunan YDS, ÖSYM tarafından YÖK kararıyla yapılan yabancı dil sınavıdır. ÜDS ve KPDS sınavlarını da bünyesinde bulunduran YDS, kamu kurum ve kuruluşları için de geçerlidir. Yılda iki kez yapılan sınavda alınan puan, üniversiteden üniversiteye farklılık gösterse de geçerlilik süresi sınırsızdır. Bununla birlikte dil tazminatı için geçerlilik süresi 5 yıldır.  YDS, üniversitelerde araştırma ve öğretim görevlisi, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak için de gereklidir.

YDS İlkbahar döneminde Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danca, Ermenize, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Korece, Japonca, Macarca, Lehçe, Romence, Portekizce, Rusça, Ukraynaca, Sırpça ve Yunanca dillerinde sınav yapılır. YDS Sonbahar döneminde ise Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça ve Rusçanın sınavı vardır. Bu dillerden herhangi birinin sınavına hazırlanmak için en iyi yds kursu ile çalışabilir ve böylece başarı skorunuzu artırabilirsiniz.

YDS sınavında; kelime bilgisi 6 soru, gramer 10 soru, cloze test 10 soru, cümle tamamlama 10 soru, İngilizce – Türkçe çeviri 3 soru, Türkçe – İngilizce çeviri 3 soru, paragraf tamamlama 4 soru, anlam bütünlüğünü bozan cümle 5 soru, karşılıklı konuşmalar 5 soru, yakın anlamlı cümleler 4 soru, okuma parçaları 20 soru olmak üzere toplam 80 soru vardır. Bununla birlikte sınavda başarılı olmak için en az Intermediate seviyesinde olmanız gerekmektedir. En iyi yds kursu ile uzman eğitimcilerle hazırlanabileceğiniz YDS’de adaylarının sınava giriş amaçlarına göre, doçent adayları 100 üzerinden 65 puan, doktora ve sanatta yeterlilik adaylarının en az 55 puan almalıdırlar.

E-YDS

YDS sınavında geçerli olan her şey E-YDS’de de (Elektronik YDS) geçerlidir. Buradaki en önemli şart adayların bilgisayar kullanma yeteneğidir. ÖSYM’nin Web sitesinde E-YDS deneme uygulamasını inceleyebilirsiniz.

YDS kursu

Okuduğunu anlama, kelime, dil bilgisi ve çeviri yeteneklerinizin gelişmiş olması gereken YDS’ye yeni bir dili öğrenmenin prensipleri doğrultusunda, iyi bir eğitim kurumunda hazırlanmalısınız. En iyi yds kursu, zaman ve bütçenizi doğru bir şekilde kullanmanın en pratik yoludur. Böylece en iyi yds kursu ile sınavda istediğiniz üniversite ya da kuruma girme şansınızı yükseltebilirsiniz. Kursumuz hakkında eğitim danışmanlarımıza ulaşabilir ve detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

 

Scroll to Top